Океанографічний супутник SWOT готується до старту

Американо-французький супутник SWOT, призначений для відстежування змін у річках та океанах Землі, готується до старту. Його запуск затримався через транспортні проблеми, пов’язані з російсько-українською війною.

Супутник SWOT
Океанографічний супутник SWOT. Джерело: Thales Alenia Space

Супутник для вивчення океанів

Thales Alenia Space, головний розробник супутника Surface Water and Ocean Topography (SWOT), 6 вересня оголосив, що завершує приготування до його транспортування до місця запуску. Цей апарат є спільним франко-американським проєктом за участю Канадського космічного агентства. Тому будували його в Європі, а запускати будуть ракетою Falcon 9 з авіабази Ванденберг.

SWOT призначений для дослідження гідросфери нашої планети. Він оснащений радаром із синтезованою апертурою, схожим на той, що недавно купив для України Сергій Притула. Також на ньому є висотомір та низка інших приладів.

Усе це дозволяє SWOT відстежувати океанські течії та те, як вони змінюються внаслідок зміни клімату. Крім того, науковці планують відстежувати процеси, які відбуваються у річках та озерах Землі внаслідок людської діяльності.

Труднощі з перевезенням SWOT

Із запуском супутника були деякі проблеми. Важить він близько двох тонн. Тому везти його через Атлантичний океан планувалося літаком КБ Антонова. Але через російсько-українську війну світова космічна індустрія не забезпечується ними повною мірою. Тому багато компаній зараз розглядають морські шляхи перевезення для своїх важких космічних апаратів.

Саме такий спосіб пропонували й для SWOT. Але він був пов’язаний зі значними втратами грошей та часу. Вихід знайшли американські військові. Спеціально для транспортування супутника вони підготували літак С-5. Угода про це буде підписана незабаром.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт