В очікуванні мрії: NASA розпочала перевірки мінішаттла Dream Chaser

Компанія Sierra Space доставила космоплан Dream Chaser і його зовнішній вантажний відсік у Випробувальний центр ім. Ніла Армстронга. Там вони пройдуть серію тестів, які мають засвідчити їхню готовність до космічного польоту.

Приготування корабля Dream Chaser до вібраційних тестів. Джерело: Sierra Space

Dream Chaser призначений для постачання МКС і повернення вантажів з орбіти на Землю. Його корпус виготовлено з композитних матеріалів із керамічним теплозахистом. Космоплан запускатимуть на орбіту за допомогою ракети, а під час повернення він сідатиме на Землю як літак.

Загалом Dream Chaser може доставити на МКС п’ять тонн припасів у герметичному відсіку і ще до 500 кг — у негерметичному відсіку. При поверненні на Землю апарат може повернути 1850 кг вантажу. Ще 3400 кг можуть бути розміщені у відсіку, який відокремиться перед входом космоплана в атмосферу і згорить у ній (це дасть змогу позбавити МКС частини сміття).

Складання першого екземпляра Dream Chaser було завершено в листопаді 2023 року. Після цього апарат доставили у Випробувальний центр ім. Ніла Армстронга. Вже найближчим часом фахівці NASA розпочнуть його перевірки. Спочатку апарат пройде вібраційні тести, що імітують момент його запуску. Після цього його помістять у вакуумну камеру.

У разі успішного проходження перевірок, корабель потім переправлять у Космічний центр ім. Кеннеді на мисі Канаверал, де його почнуть готувати до запуску. Він намічений на першу половину 2024 року.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine