Успіх лише на 47%: голова ESA підрахував шанси першого польоту Ariane 6

Європейська космічна агенція (ESA) планує вперше запустити нову ракету-носій важкого класу Ariane 6 вже цього літа. Пуск, у якому беруть участь також Французька космічна агенція CNES та головний підрядник ArianeGroup, планується на перші два тижні липня.

Ariane 6
Ракета-носій із двигуном P120C виробництва Avio переміщується в положення для з’єднання з основним ступенем Ariane 6 перед першим польотом цієї ракети, запланованим на літо. Авторство: ESA / ArianeGroup / Arianespace / CNES

Генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер підтвердив ці терміни у своєму пості в соціальних мережах. Він зазначив: «Радий повідомити, що в міру наближення до пуску Ariane 6 команди ESA, CNES і ArianeGroup звузили часовий проміжок для першої спроби пуску  —  перші два тижні липня». Конкретна дата старту буде оголошена в червні.

Це оновлення стало першим уточненням графіка запуску з листопада 2023 року, коли агенція заявила, що очікує перший політ ракети між серединою червня і кінцем липня 2024 року, зазначає SpaceNews.

Ariane 6 розробляється з 2014 року, а перший політ спочатку планувався на 2020-й, проте проєкт зазнав численних затримок. Нова ракета замінить Ariane 5, яка здійснила свій останній політ у липні 2023 року.

Ракета-носій Ariane 6
Ракета-носій Ariane 6. Ілюстрація: ESA

Arianespace створює дві версії ракети: Ariane 62 з двома прискорювачами та більш потужну Ariane 64 з чотирма. Ракета матиме висоту понад 60 м і важитиме майже 900 тонн при запуску з повним корисним навантаженням, що дорівнює вазі півтора пасажирських літака Airbus A380.

Двигун верхнього ступеня ракети, названий Vinci, використовує рідкий водень і кисень. Його можна зупиняти й перезапускати кілька разів, що робить його ідеальним для місій із виведенням кількох супутників на різні орбіти.

У квітні Ашбахер назвав перший пуск Ariane 6 визначною подією року для Європи у сфері космічних досягнень. Але він також застеріг: «За статистикою, є 47% ймовірності, що перший політ не буде успішним або відбудеться не зовсім так, як заплановано. Ми зробимо все можливе, щоб цей політ був успішним, але я думаю, що ми повинні про це пам’ятати».

Раніше ми повідомляли про те, як пуск Ariane 6 постійно відкладався.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Телескоп James Webb розгадує таємницю народження Крабоподібної туманності
Початок кінця: Hubble зазнімкував молекулярну хмару
Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва
Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу