Уран знову сховається за Місяцем

Триває серія окультацій Урану, першу з яких ми могли бачити в ніч із 14 на 15 вересня. Ввечері 5 грудня планету знову закриє Місяць, і це явище буде чудово видно з усієї території України. Тепер закриття відбуватиметься темним місячним краєм, що зробить спостереження ще зручнішими.

Уран має блиск на межі видимості неозброєним оком, і поруч із яскравим місячним диском його можна побачити лише в досить потужний телескоп із діаметром об’єктиву не менше 100 мм та збільшенням мінімум у 50 разів. При такому збільшенні вже можна помітити диск планети, що матиме діаметр 3,7 кутових секунди. Таку відстань у своєму русі по небесній сфері Місяць долає приблизно за 7 з половиною секунд. Саме стільки й триватиме його «наповзання» на Уран. Стільки ж триватиме поява планети, але її спостерігати буде набагато важче, оскільки вона з’явиться з-поза освітленого краю нашого природного супутника.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 (180) 2020

До товару

11 серпня 2022 року Уран під час окультації з’являвся з-поза темного краю Місяця, який ми все одно можемо бачити завдяки тому, що на нього потрапляє сонячне світло, відбите від Землі. Джерело: R.Heffner

У Києві закриття Урану відбудеться приблизно о 18 годині 42 хвилині 50 секунді за місцевим часом, відкриття — о 19:50:30. Для різних частин міста точний час може відрізнятися на кілька секунд. Відповідні моменти для Львова — 18:39:15 (закриття), 19:42:15 (відкриття), для Харкова — 18:45:25 (закриття), 19:56:30 (відкриття), для Одеси — 18:34:50 (закриття), 19:44:20 (відкриття). Під час цього явища Місяць перебуватиме у 35-50° над східною частиною горизонту, тобто буде розташований на небі дуже вдало для спостережень. Приблизно у 30° ліворуч від нього буде видно яскравий червонуватий Марс, що саме наближається до протистояння, під час якого теж ненадовго сховається за місячним диском.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів