UNESCO відстежує руйнування культурної спадщини в Україні за допомогою супутників

UNESCO, яка є підрозділом Організації Об’єднаних Націй, застосовує супутники для того, аби відстежувати стан культурної спадщини в Україні. Росіяни її активно нищать, і фахівці хочуть зафіксувати ці факти.

UNESCO моніторить руйнування культурної спадщини в Україні
Софійський собор — один із тих об’єктів, за якими UNESCO стежить особливо пильно. Джерело: www.dw.com

Супутники відстежують руйнування культурної спадщини

UNESCO — це організація в межах ООН, яка займається збереженням культурної спадщини в усьому світі. Зараз, коли росія завдає нищівних ударів по Україні, увага цієї організації прикута до можливих руйнувань історичних цінностей, спричинених ними.

За словами голови відділу UNESCO з надзвичайних ситуацій Крісти Піккат, організація вже кілька місяців формує базу даних супутникових знімків, отриманих від приватних компаній з метою встановити факти руйнування культурної спадщини внаслідок бойових дій.

Організація разом із групою експертів UNOSAT регулярно спрямовує компаніям, таким як Maxar Technologies, запити на фотографування з високою роздільною здатністю конкретних ділянок території.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

Піккат зазначила, що для того, аби експерти могли переконатися, що руйнування справді відбулося в результаті певних дій, треба зібрати чималу базу інформації. Крім того, вона потрібна, щоб після припинення бойових дій розпочати реконструкцію та повернути об’єктам культурної спадщини їхній автентичний вигляд.

Що думає UNESCO про ситуацію в Україні?

Представники UNESCO заявили, що вони чудово усвідомлюють, що об’єкти культурної спадщини стають не тільки випадковими жертвами авіаційних та артилерійських ударів. Оскільки вони є втіленням ідентичності країни, загарбники цілком можуть знищувати їх свідомо. Нещодавно у свідомому знищенні українських історичних будівель звинувачував росію президент США Джо Байден.

Станом на сьогодні в Україні UNESCO фіксує понад 200 випадків пошкодження культурних об’єктів. Переважно вони припадають на Донецьку, Харківську, Луганську області та місто Київ. Серед частково чи повністю зруйнованих 88 релігійних споруд є 15 музеїв, 76 будівель, що мають історичну або культурну цінність, 18 пам’ятників та 10 бібліотек.

Жоден із семи об’єктів Світової культурної спадщини на території України не постраждав. Організація продовжує співпрацювати з урядом країни щодо захисту важливих місць. Цього місяця Президент Зеленський запропонував зробити восьмою всесвітньо важливою територією центр Одеси й таким чином захистити його від можливих руйнувань.

За матеріалами www.dw.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів