Український супутник EOS SAT-1 надіслав селфі з космосу

Розроблений в Україні супутник EOS SAT-1, запущений на орбіту в січні, надіслав з космосу цікаву світлину. Він зняв самого себе на тлі Землі за допомогою зовнішньої камери. На черзі — перші зображення поверхні планети.

Знімок, надісланий EOS SAT-1. Джерело: Dragonfly Aerospace

Український супутник надіслав селфі

Компанія Dragonfly Aerospace повідомила на своїй сторінці у фейсбуку, що побудований нею супутник EOS SAT-1 надіслав із космосу зображення, й опублікувала його. Фото являє собою свого роду селфі, отримане за допомогою зовнішньої камери на корпусі.

На ньому видно сам апарат на тлі Землі. З цього приводу у пості наведено слова Карла Сагана: «Це тут. Це наш дім. Це ми». Ці американський астроном сказав, коментуючи світлину зонда Voyager з околиць Сонячної системи, на якій видно Землю як крихітну блакитну цятку.

EOS SAT-1 розташований значно ближче до Землі, тож на світлині диск планети здається величезним. На ньому можна навіть розгледіти східне узбережжя Аргентини, яке проглядається крізь товщу хмар.

Навіщо потрібний EOS SAT-1

EOS SAT-1 — це супутник, який Dragonfly Aerospace спроєктувала та побудувала в Україні на замовлення компанії EOS Data Analytics, яка спеціалізується на обробці знімків з орбіти та отриманні з них геопросторової інформації. Обидві вони входять до групи Noosphere, заснованої бізнесменом Максом Поляковим.

Основною метою запуску супутника є отримання зображень і геопросторової інформації про стан сільськогосподарських і лісових угідь. Він є частиною першого у світі супутникового сузір’я, спеціально створеного для аналізу аграрної сфери. Саме тому камера, з якої було зроблене селфі, є допоміжною. Основними є пара пристроїв Dragon Eye, розроблених тією ж Dragonfly Aerospace. Вони здатні отримувати інформацію як у видимому, так і у ближньому інфрачервоному діапазонах.

Компанія повідомляє, що роботи з введення супутника в експлуатацію тривають. Системи GPS і контролю висоти працюють штатно, тож невдовзі ми зможемо отримати дивовижні знімки земної поверхні, зроблені парою основних камер.

Джерело: www.facebook.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски