Український стартап здійснить суборбітальний пуск до кінця року

Український аерокосмічний стартап Promin Aerospace планує здійснити перший суборбітальний пуск своєї надлегкої ракети до кінця 2022 року. Про це повідомив співзасновник компанії Михайло Рудомінський.

Ракета Zaarbird

Promin Aerospace був заснований минулого року. Компанія розробляє твердопаливну ракету Zaarbird, призначену для виведення надмалих вантажів на низьку навколоземну орбіту. Унікальною особливістю носія є те, що його корпус — це твердий паливний стрижень, який одночасно є паливом. Простіше кажучи, під час польоту ракета фактично спалюватиме саму себе.

Схема влаштування двигуна ракети Zaarbird. Джерело: Promin Aerospace

Подібне технічне рішення дозволяє суттєво знизити масу та вартість носія. Якщо Promin Aerospace вдасться досягти своєї мети, компанія може отримати найлегшу орбітальну ракету в історії. За оцінками розробників, за маси, що не перевищує 500 кг, вона зможе вивозити до 10 кг корисного навантаження на орбіту. Ціна одного запуску Zaarbird попередньо оцінюється у 200 тис. доларів.

Найближчі плани Promin Aerospace

На нещодавній пресконференції Михайло Рудомінський розповів про перебіг розробки Zaarbird. За минулі сім місяців команда Promin Aerospace, до складу якої входять інженери та експерти з головних технічних вишів України, провела низку статичних вогневих випробувань силового агрегату майбутньої ракети. Вони показали, що двигун, який під час польоту спалюватиме твердий паливний стрижень, працює. Наразі компанія веде перемовини з державними структурами, щоб у наступні місяць-два провести незалежне статичне вогневе випробування в Україні.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За словами Рудомінського, успіх вогневих тестів дасть надію на те, що Promin Aerospace проведе перше суборбітальне випробування прототипу ракети вже до кінця 2022 року. Це дозволить розпочати регулярні суборбітальні запуски з комерційними вантажами. Наступним кроком стане будівництво ракети, яка зможе вирушити на орбіту. Компанія розраховує досягти цієї мети 2024 року.

Ви також можете почитати про плани пуску української ракети «Циклон-4М» з території нового канадського космопорту.

За матеріалами https://www.ukrinform.ru

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів