Українські військові не підтверджують збиття над Києвом ракети «Кинжал»

Видання Defence Express повідомило, що у середу вночі над Києвом могли перехопити гіперзвукову ракету Х-47 «Кинжал», і надало як доказ фото уламків. Але командування Повітряних сил відмовляється це коментувати, а його речник Юрій Ігнат підкреслив, що удару балістичними ракетами по Києву не було і ЗСУ їх не збивали.

Ракета Х-47 «Кинжал»
Ракета Х-47 «Кинжал». Джерело: defence-ua.com

Defence Express повідомили про збиття «Кинжала»

Українське видання Defence Express повідомило, що 4 травня близько 2:40 ночі росія могла завдати по Києву удар гіперзвуковою ракетою Х-47 «Кинжал». Але сили протиповітряної оборони України її знищили на підльоті.

На підтвердження своїх слів видання опублікувало фото з місця падіння ракети. На них, за словами експертів Defence Express, видно її обтічник. Він сильно відрізняється від Х-22, якими зазвичай росіяни закидують українські міста, але при цьому схожий на той, який має «Кинжал».

«Також зафіксований на фото обтічник збитої ракети відрізняється й від балістичної ракети ОТРК «Искандер», який «товстіший». На уламку видно, що він отримав ураження з пробиттям, а це дозволяє оцінити товщину матеріалу, який необхідний для того, щоб витримати високу температуру під час розгону до гіперзвукової швидкості. А також вказує на те, що перехоплення було доволі ефективним, зі знищенням бойової частини ще у повітрі», — пише видання.

Порівняння уламків і ракети «Кинжал» від Defence Express
Порівняння уламків і ракети «Кинжал» від Defence Express. Джерело: Defence Express

У командуванні ВПС не підтверджують збиття балістичної ракети

Той факт, що потужний вибух вночі 4 квітня все ж був, не підлягає сумніву, оскільки його чули всі мешканці столиці. Однак перед тим командування ВПС спростовувало інформацію, що він був викликаний вибухом балістичної ракети.

На противагу цьому в Defence Express заявили, що Х-47 «Кинжал» є гіперзвуковим лише у фантазіях росіян і фактично розганяється тільки на першій ділянці своєї траєкторії, а на ціль заходить саме як балістична ракета. І що збив її нещодавно поставлений ЗРК Patriot. У відповідь на це речник ВПС Юрій Ігнат ще раз наголосив, що жодних балістичних ракет ЗСУ не збивали.

«Я вже спростував тисячу разів, ви мали б це бачити вчора. Була ймовірність застосування, але балістичних ракет не зафіксовано. Те, що там розповідають деякі голови військових адміністрацій, вони вже отримали за це», — сказав він журналістам «Суспільного» зранку 5 травня.

Саме ж командування Повітряних сил вивісило у зв’язку з заявою Defence Express таке красномовне повідомлення:

«Сьогодні коментарів і ввімкнень спікерів Повітряних сил не буде! За додатковою актуальною, оперативною та достовірною інформацією, яку використає ворог у війні проти України, звертайтеся на такі інформаційні ресурси:

https://defence-ua.com/
https://t.me/VA_Kyiv

Просимо вибачення за незручності!»

За матеріалами defence-ua.com, suspilne.media, https://www.facebook.com/kpszsu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine