У Всесвітній день туалету астронавт показав, як користовуватись унітазом на МКС

На честь Всесвітнього дня туалету астронавт Андреас Могенсен, який зараз перебуває на Міжнародній космічній станції (МКС), вирішив відповісти на одне з найбільш актуальних питань про гігієну: «Як користуватися туалетом у космосі?»

Відвідування туалету у космосі може стати серйозною проблемою
Відвідування туалету в космосі може стати серйозною проблемою. Ілюстрація: Space.com

Екіпаж МКС постійно зайнятий науковими дослідженнями. Однак умови мікрогравітації не тільки ускладнюють працю, але й стають викликом під час звичайних буденних дій — наприклад, використання туалетів. Очистити організм від відходів так, щоб не забрудити середовище всередині орбітального форпосту — це доволі важке завдання, яке вимагало від інженерів творчого підходу.

«Якщо ви колись цікавилися, як відвідують туалет на МКС, я зняв невеличке відео, що розкриває процес здійснення фізіологічних потреб тут у космосі», — повідомив Могенсен у своєму недільному дописі в соціальній мережі X.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Загалом на МКС є три туалети, яких достатньо для екіпажу з шести осіб. Відео ілюструє, як за допомогою спеціальної присоски видаляється сеча — її, до речі, піддають очищенню для подальшого використання в якості питної води. У випадку твердих відходів астронавт сідає на спеціальний пристрій, що містить деревне вугілля для поглинання запахів. Отримані відходи збираються у спеціальні герметичні мішки, які потім просушують у вакуумі для видалення вологи та компактно упаковують у контейнери, що потім вивозяться зі станції разом зі сміттям. Після цього вони згоряють в атмосфері Землі.

Туалет на МКС. Джерело: NASA

Європейське космічне агентство вирішило внести ясність у цей неординарний процес і випустило кілька інфографік на тему відвідування туалету в космосі.

Всесвітній день туалету — це не лише курйозна подія, а й важлива ініціатива, підтримана Організацією Об’єднаних Націй. Вона спрямована поліпшення умов життя понад чотирьох мільярдів людей, які досі позбавлені безпечних санітарних умов.

«Функціонуючий туалет у космосі постійно нагадує мені, що далеко не всім у світі пощастило мати доступ до такої розкішної зручності чи навіть просто до чистої води», — підкреслив Могенсен у своєму дописі.

Якщо вас цікавлять деталі того, як астронавти живуть і працюють на борту МКС, пропонуємо переглянути більш розширене відео, зняте членами екіпажу, які мають багаторічний досвід перебування на станції.

Раніше ми повідомляли про те, як космічні туристи AX-2 зіткнулися з ганебною неприємністю на МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів