У США впевнені, що російський «Кинжал» збили ракетою Patriot

CNN повідомляє, що американське військове командування не сумнівається, що в ніч на 4 травня Україна збила російську гіперзвукову ракету «Кинжал» за допомогою системи протиповітряної оборони Patriot. Раніше про це заявило командування Повітряних сил України.

Система Patriot
Система Patriot. Джерело: edition.cnn.com

Американці впевнені, що Україна збила «Кинжал»

У США не сумніваються, що Україна могла збити російську гіперзвукову ракету «Кинжал» за допомогою американської системи протиповітряної оборони Patriot. Про це з посиланням на власні джерела повідомила новинна агенція CNN.

Ця заява підсумовує тривалу суперечку, яка розпочалася у ніч на 4 травня 2023 року. Тоді мешканці Києва почули потужний вибух. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат наступного дня спростував, що це могло бути перехоплення балістичної ракети. Однак 5 травня вийшла публікація видання Defense Express, яке з посиланням на світлини, зроблені на місці падіння, доводило, що ППО збила гіперзвукову ракету «Кинжал».

Тоді на цю публікацію українські військові відреагували дуже гостро. Юрій Ігнат знову заперечив можливість збиття балістичних ракет, а саме командування відмовилося цю тему коментувати, порадивши звертатися за поясненнями до Defense Express. Докладніше про ситуацію, що склалася, можна дізнатися із цієї статті.

«Кинжал» все ж збили

Пізніше командування українських Повітряних сил визнало, що збило гіперзвукову ракету «Кинжал» за допомогою американської системи Patriot. Цим воно спричинило нову хвилю обговорень, цього разу вже у Москві та Вашингтоні.

Річ у тім, що росіяни та особисто путін наполягають на тому, що «Кинжал» є гіперзвуковим апаратом, здатним розганятися на будь-якій ділянці своєї траєкторії до швидкостей, вищих за 12 км/с. Внаслідок цього він нібито здатний проривати будь-яку систему повітряної оборони.

Однак західні експерти завжди сумнівалися у можливості росії створювати повноцінну гіперзвукову зброю. Ще більше ці сумніви зросли під час дії західних санкцій, які вкрай ускладнили отримання країною-агресоркою сучасної електроніки.

Система Patriot ефективна проти гіперзвукових ракет

Щодо самої системи Patriot, то її здатність збивати балістичні ракети, які рухаються з гіперзвуковою швидкістю, давно доведена. А от можливість перехоплювати гіперзвукові апарати, які запускаються із повітряних носіїв і здійснюють аеродинамічний політ, досі була чисто теоретичною.

Тепер можливість цих систем перехоплювати російські ракети є доведеною. У випадку 4 квітня американських військових фахівців особливо приємно здивував той факт, що «Кинжал» перехопили українські військові, які хоч і були підготовані на полігоні в Оклахомі, але у тій ситуації діяли без підказок американських радників.

Джерела CNN стверджують, що американським військовим це додало впевненості, що гроші на розробку та вдосконалення Patriot були витрачені недарма. А от росії варто переглянути свої заяви щодо України з урахуванням того факту, що її найновіших ракет тут не бояться.

За матеріалами edition.cnn.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine