У США повідомляють про спроби росії розмістити ядерну зброю на орбіті Землі

Інформаційна агенція Reuters із посиланням на джерела у Конгресі США повідомляє, що росія розробляє протисупутникову ядерну зброю космічного базування. Однак там заявляють, що вона не становить загрози для безпеки держави.

Майк Тернер заявляє, що російська космічна зброя потребує уваги
Майк Тернер заявляє, що російська космічна зброя потребує уваги. Джерело: REUTERS

Ядерна зброя росії у космосі

У середу, 14 лютого, інформаційна агенція Reuters із посиланням на власні джерела в Конгресі США повідомила, що представники американської розвідки зробили доповідь про можливості росії розмістити в космосі ядерну зброю. За їхніми словами, ці спроби серйозної загрози для національної безпеки не несуть.

Дані розвідки стали відомі після того, як республіканець Майк Тернер, голова Комітету з розвідки Палати представників Конгресу США, зробив у середу тривожну і дуже загадкову заяву. Він стверджував що росія розробляє протисупутникову ядерну зброю, яку планує розмістити на орбіті. А американський уряд має якісь секретні відомості про це, які треба терміново оприлюднити.

При цьому кілька джерел одразу підтвердили, що проблема серйозна, але великої загрози не становить. Проте все ж Конгресу треба знати реальне положення справ, аби розуміти, яких заходів вживати.

Що запустила росія?

Адміністрація Білого Дому не дуже поспішає робити з цього приводу якісь заяви, вважаючи, що тема ця дуже чутлива і підходити до неї треба виважено. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що вони ще раніше призначили брифінг із цієї теми у Конгресі на четвер, тому він дуже здивований, що Тернер зробив свою заяву.

Але схоже, що заява Тернера таки мала вплив на ситуацію. Сенатори Марк Ворнер і Марко Рубіо, голова Комітету Сенату з розвідки від Демократичної партії та його заступник-республіканець, оприлюднили спільну заяву, у якій ідеться про те, що наявність у росії нової супутникової зброї була підтверджена розвідкою ще кілька тижнів тому. За їхніми словами, це — дуже важлива інформація, але вона не є терміновою.

Що саме країна-аграсорка має чи може мати на орбіті, достеменно невідомо. Однак усі джерела сходяться у тому, що для цілей на Землі воно не становить загрозу, але заслуговує на увагу. Згідно з повідомленнями агенції PBS, мова про вже запущений росією супутник, що має ядерне джерело живлення й оснащений потужними засобами радіоелектронної боротьби. Якщо це так, то загроза полягає в тому, що він може вивести з ладу чимало американських військових супутників.

Зв’язок з Україною

Уся ця ситуація прямо не пов’язана з Україною, але цілком може вплинути на деякі важливі для нас рішення. Тернер — один із тих республіканців, які досі виступають за продовження підтримки України. Нещодавно він повернувся з Києва і всіляко намагається перебороти ізоляціоністські тенденції у власній партії.

А верхня палата Конгресу саме проголосувала за новий пакет допомоги Україні, й тепер його має розглянути Палата представників. У цій ситуації новини про розміщення росією протисупутникової зброї на орбіті можуть стати саме тим, що підштовхне парламентарів голосувати за нього.

Це справді достатньо небезпечно для того, аби змусити забути всі миролюбні плани щодо росії, але не занадто страшно. Отже, гроші, призначені для України, не пустять на зміцнення американської протисупутникової оборони.

За матеріалами www.reuters.com, www.pbs.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада