Аргентинський астрофотограф Едуардо Шабергер Пупо опублікував вельми ефектне зображення Сонця. Воно демонструє здійснений ним гігантський викид плазми.

Зараз Сонце наближається до максимуму поточного циклу активності. На його поверхні з’являється все більше плям і активних регіонів, і воно все частіше здійснює спалахи та корональні викиди маси.
Попри це, зазнімкований аргентинським фотографом викид, є досить рідкісною подією. Річ у тім, що більшість сонячних спалахів відбуваються з плям у районі екватора зорі й майже ніколи з полюсів. Там магнітне поле настільки сильне, що зазвичай пригнічує їхнє утворення. Але часом все ж трапляються винятки.
Викид стався 17 лютого. Протяжність породженого Сонцем потоку плазми становила 200 тисяч км, що в п’ятнадцять разів більше, ніж діаметр Землі. Як зазначив Едуардо Шабергер Пупо, йому довелося зрушити камеру, щоб він помістився в кадр. Зрештою, плазма відірвалася від зорі і полетіла в космос у вигляді гігантської хмари (такі події називають корональним викидом маси). Оскільки викид був зроблений з району полюса, він не був спрямований у бік нашої планети.
Раніше ми розповідали про те, як зонд Solar Orbiter зафіксував збільшення сонячної активності.
За матеріалами https://www.spaceweather.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine