Solar Orbiter показав стрімке збільшення сонячної активності

ESA опублікувала кілька зображень Сонця, отриманих із різницею у два роки. Вони наочно демонструють процес збільшення його активності.

Фото були зроблені зондом Solar Orbiter, який вивчає Сонце, в ультрафіолетовому діапазоні. На них зображена верхня частина атмосфери нашої зорі, температура якої становить близько мільйона градусів. Перше зображення датоване лютим 2021 року. Друге — жовтнем 2023 року.

Знімки наочно демонструють, як сильно збільшилася сонячна активність. У 2021 році Сонце було ще відносно спокійним і на ньому було мало плям. До кінця 2023 року ситуація радикально змінилася. Ми можемо побачити набагато більше яскравих спалахів, темних сонячних плям, петель плазми та вихорів надгарячого газу.

Типовий цикл сонячної активності триває близько 11 років. Він викликаний «сонячним динамо» — процесом, який генерує магнітне поле зорі. На початку циклу (сонячний мінімум) активність відносно невелика, і на Сонці мало плям. Вона неухильно зростає, поки не досягає піка (сонячний максимум), а потім знову знижується до мінімуму.

Зараз Сонце наближається до чергового максимуму, який, як очікується, настане 2025 року. Утім, з огляду на різке збільшення його активності, деякі дослідники вважають, що він може настати на рік раніше, ніж очікується.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine