У пошуках позаземного життя: Європа розпочала розробку місії до Енцелада

Європейська космічна агенція (ESA) повідомила про вибір цілі для своєї першої «великої» місії за програмою Voyage 2050. Вона вирушить до Енцелада.

Нова програма ESA

Voyage 2050 — це довгострокова програма ESA. Вона охоплює флагманські місії, які будуть запущені в період з 2035 по 2050 рік.

Енцелад і Титан в уявленні художника. Джерело: ESA/Science Office

Ще 2021 року було вирішено, що метою першої місії Voyage 2050 стане один із крижаних супутників планет-гігантів, у надрах якого міститься океан, що має умови для підтримання життя. Після цього ESA зібрала комітет із провідних учених-планетологів, які мали оцінити всі плюси та мінуси кожного з місяців. Паралельно з цим, інженери розробили три можливих проєкти місій до трьох найперспективніших цілей (Європи, Енцелада та Титана) з урахуванням ресурсів, які будуть доступні ESA на початку 2040-х.

Нещодавно ESA підсумувала результати цих досліджень. Найперспективнішою ціллю було названо Енцелед. За ним іде Титан і Європа.

Енцелад. Джерело: NASA/JPL/Space Science Institute

Вибір Енцелада здається очевидним. Попри скромні розміри, цей крижаний місяць демонструє велику активність. Розташовані на його південному полюсі гейзери, постійно викидають у космос потоки води зі свого підповерхневого океану. Відомо, що в них міститься велика кількість органічних сполук, деякі з яких є ключовими для життя. А сам факт такої активності говорить про наявність джерела енергії, яка не дає океану замерзнути. Отже, Енцелад має всі ключові вимоги для того, щоб у його надрах могло існувати життя.

Місія до Енцелада

Оскільки наразі розробка місії перебуває на ранніх етапах, ESA не представила детальних технічних подробиць. Відомо, що вона буде запущена за допомогою ракети Ariane 6. Як приклад, інженери використовуватимуть місії Cassini-Huygens і JUICE.

Концепт європейської місії до Енцелада. Джерело: ESA

Однією з ключових цілей європейської місії стане отримання та аналіз води з океану Енцелада. Це можна зробити як шляхом висадки на поверхню супутника зонда, так і прольоту через викид його гейзера та збирання речовини. Крім вивчення Енцелада, програма місії також може передбачати зближення з іншими місяцями Сатурна, включно з тим же Титаном.

Наразі запуск місії до Енцелада заплановано на початок 2040-х років. Її прибуття до цілі очікується приблизно через десять років.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3
Подвійний удар: учені знайшли сліди гігантського кратера на Венері
Прихована нестабільність у чорних дірах може зруйнувати традиційну теорію простору-часу
Денне приводнення: SpaceX назвала дату нового польоту Starship
Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск
Вчені з’ясували, чому марсіанський ґрунт має таку кірку
Космічний апарат Hera надіслав моторошні знімки Землі з відстані 2 млн км