У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні

У Європейському космічному центрі в Кельні з’явився об’єкт під назвою LUNA. Він являє собою велетенський ангар, який заповнюють 900 тонн місячного реголіту. Це найточніша копія місячної поверхні, яка існує на Землі.

Місяць в Німеччині
Місяць у Німеччині. Джерело: phys.org

Шматочок Місяця в Німеччині

У середу, 25 вересня, в німецькому місті Кельн офіційно відкрили об’єкт LUNA. Це найточніша на Землі копія місячної поверхні. Вона належить Європейській космічній агенції і зовні схожа на велетенський білий ангар.

Якщо ж зайти всередину, то потрапляєш буквально на поверхню нашого супутника. Адже творці цього дива штучно виготовили 900 тонн високоякісної імітації місячного реголіту і розмістили її всередині, ретельно відтворивши умови освітлення.

Саме тут тренуватимуться європейські астронавти, які збираються полетіти на Місяць. Приміщення має висоту 9 м, а його стеля — чорна та чудово імітує космос. Астронавт ESA Маттіас Маурер уже відвідав об’єкт LUNA і поділився своїми враженнями.

«Це унікальний об’єкт, оскільки він об’єднує стільки різних елементів, яких немає ні в кого іншого в усьому світі, навіть у NASA», — сказав Маурер. Його словам варто вірити, оскільки серед усіх європейців він є найбільш імовірною кандидатурою для польоту на Місяць у межах програми Artemis.

Місячний пил

Збудований ESA місячний полігон набагато складніший, ніж може здатися. Непростим навіть є «місячний реголіт» на ньому. Він нагадує мокрий пісок, і люди підсвідомо очікують, що він виявиться дуже щільним. Але варто його зачепити, як виявляється, що це — дуже дрібний пил, здатний довго висіти у повітрі.

Його на основі досліджень, здійснених під час програми Apollo, виготовили з вулканічного туфу. Для цього його спочатку подрібнювали, потім просіювали, і нарешті змішували. Результат вийшов дуже схожим на оригінал, щоправда, останній ще складніший для роботи. Його частинки мають гострі краї та можуть пошкодити скафандр.

Також об’єкт LUNA надає астронавтам ще одну цікаву можливість. Під поверхнею заховані труби охолодження. Завдяки їм ґрунт можна заморожувати на глибину до 3 м. Тому астронавти можуть практикуватися у його бурінні. Також на полігоні є умови для перевірки того, як люди у скафандрах долатимуть схил з нахилом 50°.

За матеріалами phys.org

Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети
1,5 млрд об’єктів: опублікована найдетальніша інфрачервона карта Чумацького Шляху
Після загибелі Сонця: планета біля мертвої зорі розповіла про долю Землі
SpaceX відтворила знакову історичну світлину з інженерами Starship
Застиглі в часі: скам’янілості гірських порід натякають на давній клімат Марса
Китай запустить місію з доставлення проби ґрунту квазісупутника Землі у 2025 році