У карликової планети знайшли друге кільце

Карликова планета Квавар розташована за орбітою Плутона. Раніше у неї знайшли одне кільце. Тепер вчені кажуть, що виявили інше. Обидва вони ставлять під сумнів деякі теорії утворення супутників небесних тіл.

Квавар з кільцями
Квавар з кільцями. Джерело: www.iaa.csic.es

Друге кільце в об’єкта Квавар

Міжнародна команда астрономів опублікувала статтю про те, що у карликової планети Квавар є друге кільце. Це небесне тіло розташоване за орбітою Плутона. Воно було виявлене 2002 року і назване на честь божества корінних мешканців Північної Америки.

Квавар має діаметр 1100 км і форму, близьку до сферичної. 2006 року виявилося, що у нього є супутник Вейвот діаметром майже 170 км. У лютому 2022 року вчені виявили, що між карликовою планетою та її супутником є кільце з уламків та пилу.

Тоді кільце виявили непрямими методами, по тому, як воно затіняло зорі. У звичайний телескоп його не видно. Нині ж астрономи подібним чином знайшли у Квавара другу схожу структуру. І обидві вони загадують вченим дуже цікаву загадку.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Межа Роша

Головна загадка кілець карликової планети Квавар полягає в тому, що вони розташовані за межею Роша. Так називається відстань від небесного тіла, на якій її припливні сили достатні для того, аби розірвати супутник на шматки.

Усі сучасні теорії утворення супутників у невеликих планет виходять з того, що ближче за межу Роша усе, що обертається навколо планети, може існувати лише у вигляді кілець з уламків, а все, що розташоване далі за неї, має зібратися в один супутник.

Однак кільця Квавара порушують це правило. І зараз вчені намагаються це якось пояснити. Можливо, неправильна сама теорія. Проте вчені вказують, що причина може бути у супутнику Вейвот, який вплинув на утворення кілець.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів