Головне управління розвідки Міністерства оборони України підбило підсумки першого року застосування супутника ICEYE. Вони відзначили його величезну роль у визначенні цілей для спеціальних операцій та оприлюднили два зображення, отримані за допомогою цього апарата.
Супутник ICEYE вже рік працює на Україну
Рівно рік тому, 20 вересня 2022 року, волонтери передали для ГУР МО України космічний апарат ICEYE. Сьогодні українські розвідники згадали про це у своєму офіційному каналі в Telegram. Вони подякували усім людям, які рік тому пожертвували свої гроші для того, аби наша держава мала надійні «очі» в небі. Особливо при цьому відзначили фонд Сергія Притули та Ігоря Ларченкова.
«Упродовж цього року «народний супутник» приніс безліч користі у нашій боротьбі за свободу ― його можливості дозволяють нам щодня отримувати критично важливі для бойових операцій розвідувальні дані та спалювати тонни ворожої смертоносної техніки!» — говориться у повідомленні ГУР МО.
У повідомленні також згадується нещодавня атака на окупований Севастополь. Тоді внаслідок проведення спеціальної операції були знищені десантний корабель «Мінськ» та підводний човен «Ростов-на-Дону». Виявляється, що ця операція також була б неможливою без апарата ICEYE.
Супутникові зображення
Апарат ICEYE належить до категорії супутників з радаром із синтезованою апертурою, або ж SAR. Це означає, що він не фотографує поверхню Землі у звичайному розумінні, а надсилає радіосигнали, сприймає їхнє відображення і на основі цього формує зображення.
Через це результат його роботи здається не таким захопливим, як у супутників оптичного діапазону. Зате позиції ворога можна визначати навіть вночі, крізь хмари та туман. І саме два таких зображення ГУР МО додало до свого повідомлення.
На першому з них зображений аеродром Дягілево. Саме звідти найчастіше злітають бомбардувальники, які завдають ударів ракетами по українських містах. ГУР уже зробило всю роботу з розшифровки зображення і відмітило на ньому літаки Ту-95 та Ту-22М3.
На другому зображенні видно позицію ППО у Бєлгородській області. Дуже схожу на неї нещодавно знищили в Криму. Тут же пускові установки С-300 чи С-400 ще цілі. Але, можливо, це ненадовго.
За матеріалами t.me/DIUkraine/
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine