У глибинах Марсу могли бути умови для життя

Питання про придатність для життя стародавнього Марса одне із ключових у сучасній астробіології. Поки що в науковій спільноті немає єдиної точки зору щодо того, наскільки придатним для виникнення та розвитку живих організмів був клімат Червоної планети 4 млрд років тому.

Однак не слід забувати, що «зона життя» не обмежується виключно поверхнею небесного тіла. Наприклад, на Землі існують підземні спільноти бактерій-хемолітотрофів (буквально — «що пожирають каміння»), що використовують для отримання енергії молекулярний водень.

Бактерії. Джерело: playbuzz.com

Група дослідників з Університету Брауна спробувала знайти відповідь на питання можливості існування подібних організмів на стародавньому Марсі. Скориставшись даними, зібраними гамма-спектрометром зонда Mars Odyssey, вони оцінили сучасний вміст калію, торію та урану в марсіанській корі. Знаючи період напіврозпаду цих елементів, вчені вирахували їхню концентрацію 4 млрд років тому.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Велика Капі

До товару

У зазначений період на Марсі була велика кількість води. Майже напевно під його поверхнею існували ґрунтові води. Енергія, що виділялася в результаті розпаду радіоактивних елементів, розщеплювала молекули води на кисень і водень, якими могли харчуватися глибинні мікроби.

Дослідження показало, що в марсіанській корі була достатня кількість радіоактивних елементів, щоб забезпечити концентрацію вільного водню, що відповідає сучасним значенням, що спостерігаються на Землі. За оцінками вчених, протягом як мінімум кількох сотень мільйонів років підповерхневий шар Червоної планети глибиною до 1,6-1,8 км був придатний для життя.

Зрозуміло, йдеться лише про потенційну можливість. Поки нам невідомо, чи був хоч колись Марс живим, чи він завжди залишався стерильним світом. Але результати дослідження вкотре нагадують про те, що при пошуках слідів життя годі було зациклюватися лише одній ділянці — необхідно розглядати всі варіанти.

За матеріалами: https://www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів