У центрі Чумацького Шляху знайдено джерело «вічної» молодості

Існує легенда про угорську графиню XVI століття, Єлизавету Баторі, яка застосовувала жахливий метод для збереження молодості. Історичні джерела стверджують, що її звинуватили у вбивстві сотень дівчат, щоб використовувати їхню кров для відновлення молодості. Хоча правдивість цих звинувачень сумнівна, ідея використання чорної магії для досягнення вічної молодості досі залишається живою. Навіть у космосі деякі зорі використовують схожий «омолоджувальний» ефект, харчуючись іншими зорями. Дослідження зір у центрі галактики Чумацького Шляху свідчать про те, що їхній вік значно перевищує зовнішній вигляд, адже їхня молодість може бути результатом космічного канібалізму.

Орбіти зірок навколо чорної діри в центрі Чумацького Шляху
Орбіти зір навколо чорної діри в центрі Чумацького Шляху. Ілюстрація: eso.org

Галактичний центр є місцем надзвичайної активності, з величезною надмасивною чорною дірою та великою кількістю зір, що періодично стикаються та об’єднуються. Це середовище створює ідеальні умови для «космічних злочинів».

Астрофізики звернулися до симуляцій, щоб розібратися в наслідках зіткнень зір у центрі галактики. Вони виявили, що більшість зіткнень призводять до об’єднання зір у більші об’єкти. Деякі зорі під час цього процесу отримують додатковий матеріал, що робить їх молодшими на вигляд, хоча насправді вони можуть бути значно старшими. Але тут є певний компроміс. Що масивніша зоря, то коротша її тривалість життя.

Результати дослідження пояснюють цікаву особливість галактичного центру — загадкову відсутність старих червоних гігантів. Втрата маси від зіткнень і злиттів, унаслідок яких утворюються більші, але короткоживучі зорі, зменшує кількість червоних гігантів, які можна побачити в нормальній зоряній популяції.

Подальші спостереження та теоретичні дослідження можуть допомогти пролити світло на ці процеси та розкрити складну динаміку, що відбувається в космічному середовищі, не схожому на жодне інше в галактиці.

Раніше ми повідомляли про те, як астрофізики змоделювали вигляд Чумацького Шляху епохи стародавнього Єгипту.

За матеріалами sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine