У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем

NASA опублікувала анімацію, складену зі знімків космічної обсерваторії SOHO. Вона демонструє момент проходження кометою C/2024 G3 (ATLAS) перигелію своєї орбіти.

Комета C/2024 G3 (ATLAS) була виявлена у квітні 2024 року телескопами автоматизованої системи ATLAS. Вона прибула з хмари Оорта. Розрахунки показують, що востаннє крижана гостя побувала у внутрішній частині Сонячної системи приблизно 160 тисяч років тому — за часів, коли на нашій планеті ще жили неандертальці.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

13 січня C/2024 G3 (ATLAS) пройшла перигелій своєї орбіти, пролетівши на відстані 13 млн км від Сонця. Це в 3,5 менше, ніж відстані між Сонцем і Меркурієм. Візит виявився зафіксований обсерваторією SOHO. Встановлений на її борту інструмент LASCO, який використовує диск для закриття поверхні Сонця і вивчення його корони, зміг зафільмувати проліт комети.

Анімація LASCO охоплює період з 11 по 15 січня 2025 року. На ній добре видно, як у міру наближення до Сонця яскравість комети стрімко збільшується. Знімки були оброблені, щоб виявити дрібні деталі у хвості C/2024 G3 (ATLAS). Коли яскраві комети, подібні до цієї, підходять близько до Сонця, їхні хвости часто реагують на коливання випромінюваного ним потоку частинок і енергії, що називається сонячним вітром. Астрономи можуть вивчати реакцію хвостів, щоб краще зрозуміти, як Сонце впливає на свої околиці й на комети, що пролітають повз.

Після візиту до Сонця, C/2024 G3 (ATLAS) набрала достатню яскравість, щоб її можна було побачити на небі. Найкращі умови для спостережень склалися в південній півкулі. На жаль, ядро комети все ж не витримало теплового стресу від зустрічі із Сонцем і розпалося через кілька днів після проходження перигелію. Але її поки що можна побачити на південному небі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів