У 220 разів ближче за Місяць: астероїд мало не впав на Землю

6 червня поруч із Землею пролетів невеликий астероїд 2024 LH1. Про це повідомляє Європейська космічна агенція.

2024 LH1 був виявлений Каталінським небесним оглядом о 9:26 за всесвітнім часом 6 червня. Усього через 8 годин після цього він пролетів на відстані всього в 1727 км від поверхні нашої планети. Це у 220 разів ближче, ніж Місяць і у 21 раз ближче, ніж геостаціонарні супутники. Зустріч із Землею вплинула на 2024 LH1, зменшивши його орбітальний період. Варто зазначити, що ближче до нашої планети наближався тільки астероїд 2020 VT4, який пролетів від неї на відстані в 365 км.

Візит 2024 LH1 не становив загрози для Землі. За оцінками астрономів, діаметр астероїда становить приблизно 2,5 метри. Тож, якби він увійшов у земну атмосферу, то зруйнувався б з утворенням ефектного боліда на кшталт того, що спостерігали жителі Іспанії та Португалії в травні 2024 року.

Проте проліт 2024 LH1 послужив нагадуванням про те, що значна кількість навколоземних астероїдів все ще вислизає від уваги астрономів. Особливо важко виявити тіла, що наближаються до нас з боку Сонця. Деякі з них мають достатній розмір, щоб пройти земну атмосферу і завдати значної шкоди в разі падіння в населеній місцевості.

NASA та ESA знають про цю проблему і працюють над проєктами телескопів, призначених для відстеження потенційно небезпечних астероїдів. Їхній запуск запланований на кінець цього, початок наступного десятиліття.