У 2028 році Китай висадить пакистанський ровер на Місяць

Пакистанська комісія з дослідження космічного простору і верхніх шарів атмосфери (Suparco) повідомила про намір відправити ровер на Місяць. Він перебуватиме на борту китайського апарата «Чан’е-8», запуск якого запланований на 2028 рік.

Прототип пакистанського місяцехода. Джерело: Suparco/File

Останніми роками Китай і Пакистан активно розвивають співпрацю в космічній сфері. У 2018 році китайська ракета «Чанчжен-2С» вивела на орбіту пакистанський супутник дистанційного зондування Землі PakTES-1A. У жовтні 2023 року Ісламабад оголосив про приєднання до угоди про співпрацю в галузі створення міжнародної місячної станції. А в травні 2024 року апарат «Чан’е-6», який вирушив до Місяця, взяв із собою попутника: пакистанський кубсат ICUBE-Q. Він успішно відокремився від носія, після чого передав на Землю знімки Місяця, а також дані про магнітну ситуацію в його околицях.

Знімок Місяця, зроблений пакистанським кубсатом ICUBE-Q. Джерело: Suparco/CNSA

Тепер Пакистан готується до наступного кроку. Ним стане відправлення ровера на Місяць. Шестиколісний апарат сяде на його південний полюс у складі місії «Чан’е-8». Її основними завданнями стануть геологічне дослідження регіону та експерименти з використання місцевих ресурсів (включно з можливістю 3D-друку будівельних блоків із реголіту). Їхні результати потім будуть використані під час проєктування міжнародної місячної станції.

Фахівці Suparco вже займаються випробуваннями прототипу ровера. Його маса становитиме 35-кілограм. Апарат планується оснастити чотирма науковими інструментами, зокрема камерою та інфрачервоним спектрометром. Він займеться вивченням властивостей місячної поверхні та випробуваннями технологій, які в майбутньому можуть стати в пригоді місячним поселенцям.

Будівництво міжнародної місячної станції має розпочатися у 2030-х. Для нього буде використана надважка ракета «Чанчжен-9», дизайн якої підозріло нагадує Starship.

За матеріалами Thenews.com

Новини інших медіа