Тиждень чорних дір: Hubble надіслав приголомшливе фото ядра NGC 4395

На відстані 14 млн світлових років від Землі у сузір’ї Гончих Псів розташована спіральна галактика типу SBm NGC 4395. Вона відома своїм неймовірно яскравим активним галактичним ядром. На честь тижня чорних дір NASA опублікувала нову світлину NGC 4395, зроблену телескопом Hubble.

NGC 4395
Центральна область NGC 4395. Джерело зображення: NASA, ESA, DSS. Hubble

Активне ядро у центрі таких галактик, як NGC 4395, є домом для чорних дір. На свіжому зображенні астрономи змогли добре роздивитися яскраві ядра, які поширюють радіацію всією галактикою.

Нова світлина NGC 4395 з телескопа Hubble показує, що галактика має набагато нижчу світність у порівнянні з іншими цього ж типу. Всередині неї розташована надмасивна чорна діра, яка, за оцінками, має масу в понад 10 тис. разів більшу за наше Сонце.

NGC 4395
NGC 4395. Джерело зображення: NASA, ESA, DSS

Але на цьому унікальність NGC 4395 не закінчується. Ця галактика насправді карликова, у ній відсутній виразний балдж, який є у центрі багатьох інших галактик цього типу. Hubble зробив кілька знімків NGC 4395, зокркма й деяких з її спіральних рукавів, демонструючи красу та унікальність галактики.

Вивчення таких галактик, як NGC 4395, також є важливим, оскільки вони допомагають астрономам краще зрозуміти чорні діри та їхню роль у нашому Всесвіті. Хоча ми все ще багато чого не знаємо про ці загадкові та моторошні космічні об’єкти, кожне спостереження відкриває нові дані, які астрономи можуть використовувати.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA просить приватні космічні компанії врятувати Hubble.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine