NASA просить приватні космічні компанії врятувати Hubble

Космічному телескопу Hubble уже понад 30 років. Проте він продовжує створювати цінні наукові дані та отримувати чудові зображення космосу паралельно із James Webb, але це не триватиме вічно. Рано чи пізно він зійде з орбіти та згорить в атмосфері Землі. Hubble міг би працювати довше, якби його орбіту трохи підняли. Цю складну, але здійсненну операцію наразі розглядає NASA. Але агенція не в змозі впоратись сама.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

NASA запрошує приватні компанії подати свої пропозиції щодо подовження життя телескопа. У разі успіху це буде демонстрація того, як виконувати подібні операції на інших супутниках, щоб подовжити їхній термін служби.

Раніше SpaceX і NASA обговорювали використання програми SpaceX Polaris для допомоги Hubble. Тепер NASA опублікувала запит до компаній, щоб зібрати ідеї щодо того, як вони могли б врятувати супутники, а для цього на практиці використати Hubble.

SpaceX Polaris — це приватна програма польотів людини в космос, організована комерційним астронавтом Джаредом Айзекманом. Він був учасником місії Inspiration4, першої місії в космос із повністю цивільним екіпажем. Програма Polaris також планує подальші приватні польоти з використанням кораблів SpaceX Crew Dragon і Starship.

«SpaceX і програма Polaris хочуть розширити межі сучасних технологій і дослідити, як комерційне партнерство може творчо впоратися зі складними проблемами. Місії з обслуговування Hubble допоможуть нам розширити космічні можливості», — сказала Джессіка Дженсен, віцепрезидентка з роботи з клієнтами та інтеграції в SpaceX.

Раніше ми повідомляли, як Hubble відзначив 25-річний ювілей приладу STIS.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine