Тисячі людей через супутники відстежували посадку Ненсі Пелосі на Тайвані

Під час посадки літака Ненсі Пелосі на Тайвані більш ніж 345 тис. людей відстежували его онлайн. У цьому їм допомогла система супутникового моніторингу повітряного руху ADS-B.

Супутник системи GPS
Супутник системи GPS, який відстежував літак Ненсі Пелосі. Джерело: www.space.com

Люди стежили за Ненсі Пелосі через Інтернет

Під час польоту спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань сайт FlightRadar24 зазначив безпрецедентно стійкий інтерес користувачів до відстежування одного з повітряних суден. Воно мало ідентифікатор SPAR19.

Ввечері 2 серпня за київським часом за цим літаком, за даними сайту, що спеціалізується на супутниковому моніторингу повітряного руху, стежило понад 345 тис. користувачів. Це зовсім не дивно, адже саме на ньому американська політикиня здійснювала візит, щодо якого існували побоювання, що він викличе прямий військовий конфлікт між США та Китаєм.

Літак Ненсі Пелосі
Літак Ненсі Пелосі заходить на посадку. Джерело: www.space.com

Boeing C-40C ВПС США без проблем сів на території незалежної держави, існування якої досі не визнається багатьма країнами. А за деякий час Пелосі полетіла назад у штати. А десятки тисяч зацікавлених осіб по всьому світу змогли у цьому переконатися за допомогою системи, що використовує дані з супутників GPS.

Супутникова система стеження за літаками

Відстежування літака Пелосі стало можливим завдяки системі Automatic Dependent Surveillance-Broadcast, або ADS-B. Вона використовує дані супутників GPS для створення загальної картини того, що відбувається у повітрі.

Раніше диспетчери всього світу використовували для керування повітряним трафіком дані радарів. Однак 2013 року Європейське космічне агентство сертифікувало ADS-B для використання, і це не тільки підвищило точність позиціювання повітряних суден, але й дало змогу людям по всьому світу відстежувати рейси, які їх цікавлять.

За словами представників Федерального авіаційного управління, застосування супутникових даних дозволило безпечно організувати значно тісніше зближення літаків, ніж було раніше. Завдяки цьому повітряний трафік значно прискорився. До того ж використання ADS-B дозволило організувати його у тих місцях, де суцільного покриття радарами ніколи не було.

За матеріалами www.space.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine