«Тяньгун-1» впала на півдні Тихого океану

За даними систем моніторингу космічного простору, китайська станція «Тяньгун-1» зійшла з орбіти сьогодні вночі о 00:16 за всесвітнім часом. Це повністю відповідає даним прогнозів, опублікованих учора фахівцями Європейського центру управління космічними польотами ESOC і Об’єднаного центру космічних операцій США. За іронією долі, уламки станції впали в південній частині Тихого океану — недалеко від несуднохідного району, який зазвичай використовують для поховання космічної техніки.

Офіційна заява Об’єднаного центру космічних операцій США щодо долі станції. Джерело: @18SPCS

Поки невідомо, чи вдалося зняти вхід станції в атмосферу. Одні з останніх зображень «Тяньгун-1» були отримані вранці 31 березня за допомогою радара комплексу TIRA (Tracking and Imaging Radar). Тоді станція перебувала на висоті 161 км. Як показують зображення, у той момент «Тяньгун-1» ще зберігала цілісність своєї структури, обидві її панелі сонячних батарей залишалися на місці.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

За словами астролюбителя Джастіна Коварта (Justin Cowart), можливо йому вдалося знайти слід від падіння «Тяньгун-1» на знімках, зроблених супутником Himawari-8. Він має вигляд хмари у верхніх шарах атмосфери, що несподівано з’явилася в момент сходження станції з орбіти.

Each frame is 10 minutes. Starts at 0010 UT, and finishes at 0040UT. Note the high cloud suddenly pop into existence in the 0020UT frame and persist. pic.twitter.com/D4fzPBcWl8

— Justin Cowart (@jccwrt) 2 квітня 2018 р.

Нагадаємо, що зараз на навколоземній орбіті перебуває ще одна китайська станція «Тяньгун-2». За час експлуатації її відвідала експедиція «Шеньчжоу-11» і перший китайський вантажний корабель «Тяньчжоу-1». У 2020 році Піднебесна планує почати складання своєї першої багатомодульної орбітальної станції з постійним екіпажем.

Станція «Тяньгун-2» з пристикованим до неї кораблем «Шэньчжоу-11». Джерело: CGTN
Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів