Туманність Полум’я засяяла, неначе святковий вогонь

Європейська південна обсерваторія (ESO) показала святкове фото Туманності Полум’я (NGC 2024), або, як її ще називають, «камін Оріона». Вона розташована у сузір’ї Оріона, названого на честь мисливця з грецької міфології. Зображення туманності отримано радіотелескопом Atacama Pathfinder Experiment у Чилі. Це спостереження є частиною більшої панорами радіохвиль, що випромінюються чадним газом в областях активного зореутворення молекулярних хмар Оріона.

NGC 2024
Туманність Полум’я NGC 2024. Кольори показують швидкість газу в туманності: червоні хмари віддаляються від нас швидше, ніж жовті. Джерело: Європейська південна обсерваторія (ESO)

Туманність Полум’я — велике утворення зліва. Найменший об’єкт праворуч — це ще одна туманність, NGC 2023. Вгорі та праворуч від NGC 2023 розташована знаменита туманність Кінська Голова.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Помаранчево-жовте зображення полум’я на цьому знімку може здатися надзвичайно гарячою областю космосу. Насправді ці хмари дуже холодні, з температурами, як правило, всього на кілька десятків градусів вищими за абсолютний нуль. Ця туманність таїть у собі скупчення молодих зір, які випускають високоенергетичне випромінювання, змушуючи навколишні гази сяяти», — прокоментували фото в ESO.

На свіжому фотознімку показана швидкість газу в туманності: червоні хмари віддаляються від нас швидше, ніж жовті.

Незважаючи на холодний газ, це зображення здається по-святковому «теплим». У період свят можна просто насолодитися буянням барв, яке нагадує язики полум’я, що вириваються з каміна, й оцінити справжню візуальну космічну красу.

NGC 2023
Ця ж область, зазнімкована Hubble 2013 року. Тут Туманність Полум’я та NGC 2023 — в оптичному спектрі, й чіткіше зображена туманність Кінська Голова. Фото: Hubble

Нагадаємо, що раніше ми показували елегантну красу галактики NGC 5643.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів