Впродовж десятиліть вчені обговорюють, як сформувався наш Всесвіт, враховуючи складні параметри простору і часу. Чи є він простим відкритим простором, чи він закручується, як тор, чи є чимось інакшим, ще дивнішим?
Нове дослідження консорціуму космологів COMPACT Collaboration, опубліковане в журналі Physical Review Letters, показало, що топологія Всесвіту, тобто форма його геометрії, скоріш за все, є настільки складною, що її навіть важко уявити.
Дослідники вивчили космічний мікрохвильовий фон Всесвіту — постійне «світіння» космосу, що виникло від давнього випромінювання на зорі часів. Хоча вони не визначили конкретну топологію Всесвіту, дані про фонове випромінювання не виключають можливість наявності екзотичних форм. Можливо, ми живемо в чомусь на кшталт нескінченної дзеркальної зали.
Центральною темою статті є форма, відома як тривимірний тор, або 3-тор. Американське фізичне товариство (APS) в анотації до статті пояснює, що це схоже на куб, у якого кожна пара протилежних граней з’єднана. Вчені описують цей ефект як «дзеркальну залу», де лінії зору всередині 3-тору утворюють замкнуті петлі, які повертаються до спостерігача, створюючи враження нескінченного повторення. Таким чином, незалежно від розміру Всесвіту, якщо дивитися вглиб, можна врешті побачити свою потилицю.
Все це поки що стосується лише можливих сценаріїв, а не реальної картини. Тому дослідники намагаються знайти топологічний відбиток у космічному фоновому випромінюванні, щоб дати точнішу відповідь.
Раніше ми повідомляли про те, що у Всесвіті виявлений потужний космічний збій у гравітації.
За матеріалами aps.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine