TIE Fighter над Землею: приречений супутник потрапив на фото

Європейське космічне агентство опублікувало знімки, зроблені компанією HEO space. На них зображений об’єкт, що нагадує знаменитий винищувач TIE Fighter із «Зоряних війн». Але насправді в кадр потрапив супутник ERS-2.

Супутник ERS-2 незадовго до входу в атмосферу. Джерело: HEO

ERS-2 був запущений 1995 року і виведений на 785-кілометрову орбіту. Протягом наступних 16 років він займався вивченням Землі. Він збирав дані про температуру поверхні та океану, підвищення рівня моря та танення льодовиків.

У 2011 році місія ERS-2 була офіційного завершена. Під час фінального маневру супутник використав запаси палива, що залишилися у нього, щоб знизити висоту орбіти до 573 км. Це зменшило ймовірність його зіткнення з іншими апаратами, а також зменшило термін його існування, як об’єкта космічного сміття. На своїй старій орбіті ERS-2 проіснував би від 100 до 200 років, перш ніж він би увійшов в атмосферу.

Супутник ERS-2 в уявленні художника. Джерело: HEO

За наступні роки висота орбіти ERS-2 поступово знижувалася. Нинішній сплеск сонячної активності значно прискорив цей процес. Знімки компанії HEO space демонструють приречений апарат. Вони були зроблені супутниками компанії в проміжку між 14 січня та 3 лютого 2024 року. У той час ERS-2 перебував на висоті понад 300 км. За словами фахівців, некерований супутник «перекидався».

Супутник ERS-2 незадовго до входу в атмосферу. Джерело: HEO

Наразі ERS-2 перебуває на 200-кілометровій орбіті. На день він втрачає понад 10 км висоти і цей процес стрімко прискорюється. Коли супутник досягне висоти 80 км, він розвалиться на частини, більша частина яких згорить в атмосфері. Очікується, що це станеться до кінця поточного тижня.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine