Темна матерія являє собою віддзеркалення паралельного Всесвіту

На думку більшості астрофізиків, основну частину Всесвіту складає не звичайна баріонна матерія, а загадкова субстанція — темна матерія. Її неможливо побачити через електромагнітне випромінювання, але темна матерія має гравітаційний вплив на звичайну матерію. Наука пропонує багато фантастичних теорій про її походження: що вона ховається в додатковому вимірі, що вона виникла в результаті другого Великого Вибуху, що вона є самою інформацією або навіть, що її взагалі не існує — і це лише ілюзія.

Невловима темна матерія може бути частиною паралельного Всесвіту
Невловима темна матерія може бути частиною паралельного Всесвіту. Ілюстрація: Unsplash

Але завдяки людській допитливості не припиняються дослідження, щоб зрозуміти її сутність. Астрофізик з Інституту Флетірона запропонував ще одне екзотичне потенційне пояснення: темна матерія перебуває у деформованому дзеркальному Всесвіті всередині нашого власного, де атоми так і не змогли утворитися.

Дослідження ґрунтується на кількох цікавих збігах. По-перше, спостереження показують, що існує приблизно однакова кількість звичайної та темної матерії, яка переважає баріонну приблизно у п’ять разів. А по-друге, нейтрони та протони мають майже однакову масу, що дозволяє їм утворювати стабільні атоми — це випадкова, але стабільна властивість квантового світу, бо інакше наш Всесвіт не був би домівкою для жодного з атомів, з яких складаються зорі, планети та ми самі.

По суті, теорія припускає, що, можливо, існує паралельний Всесвіт, подібний до нашого, в якому нейтрони й протони не мають такої зручної симетрії за масою. В цьому світі існує «суп» із субатомних частинок, які мало взаємодіють, що пояснює, чому темна матерія не збирається в згустки.

Важливо зазначити, що це лише ще одна з багатьох гіпотез, за допомогою якої намагаються розгадати таємницю темної матерії — однієї з невідомих складових у нашому розумінні Всесвіту.

Раніше ми повідомляли про те, як Темний Великий вибух відбувся через місяць після народження Всесвіту.

За матеріалами livescience.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine