Телескопи NASA та ESA розкрили секрети туманності Оріона

Лабораторія реактивного руху NASA опублікувала інфрачервоний портрет туманності Оріона. Він демонструє раніше невідомі подробиці цього регіону та дозволяє пролити світло на історію його походження.

Інфрачервоний портрет туманності Оріона, отриманий телескопами Hershel, Spitzer та NEOWISE. Джерело: ESA/NASA/JPL-Caltech

Туманність Оріона є одним із найближчих до Землі регіонів активного зореутворення. Прямо зараз у його надрах формуються тисячі нових світил. Туманність розташована на відстані всього 1350 світлових років від Землі, і її можна побачити на нічному небі неозброєним оком. Все це робить її дуже популярним об’єктом для спостережень.

Зображена на знімку NASA область на небі знаходиться поруч із групою зір, перпендикулярних знаменитому поясу Оріона. Вона відома за назвою меч Оріона. Якби ми могли побачити її неозброєним оком, її кутові розміри були б порівняні з місячним диском.

Знімок туманності був складений на основі даних, зібраних трьома інфрачервоними телескопами NASA та ESA — Hershel, Spitzer та NEOWISE. На ньому практично не видно зір, зате у всіх деталях можна розглянути пилові хмари.

Дві домінуючі на знімку величезні «печери» були створені зорями-гігантами (їх не видно на цьому зображенні). Їхнє випромінювання розсіяло навколишні пилові хмари, створивши в них великі порожнини. Синій колір (дані Herschel та NEOWISE) відповідає теплому пилу. Пил по краях порожнин позначений зеленим кольором, він трохи холодніший. Червоний колір (дані Spitzer) вказує на холодний пил, температура якого досягає -260°C. Він в основному розташований на околицях туманності, далеко від місць народження зір.

Між двома порожнинами знаходяться помаранчеві стрічки, де конденсується пил. З часом він може породити нові гігантські зорі, які знову змінять форму регіону.

Раніше ми публікували дивовижні знімки туманності Оріона, зроблені телескопом James Webb.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine