Телескоп зазнімкував хвіст астероїда Діморф

Телескоп SOAR зазнімкував хвіст астероїда Діморф протяжністю більш ніж 10 тисяч км. Він утворився внаслідок удару по малому тілу зонда DART.

Хвіст астероїда Діморф, що утворився внаслідок його зіткнення із зондом DART. Джерело: CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA/T. Kareta (Lowell Observatory), M. Knight (US Naval Academy)  

26 вересня зонд DART, що належав NASA, протаранив астероїд Діморф, який є супутником більшого астероїда Дідим. Це було зроблено в межах експерименту, метою якого було вивчення можливості зміни орбіти небесного тіла, що загрожує Землі, шляхом кінетичного впливу. За зіткненням спостерігали, як наземні телескопи, так і італійський кубсат LICIACube, який відокремився від DART.

Візуальна сторона зіткнення перевершила очікування більшості астрономів. Удар вибив велику кількість матеріалу, через що яскравість Діморфа збільшилася втричі. Більш того, астероїд придбав справжнісінький хвіст, що нагадує кометний. Через два дні після зіткнення, встановлений у Чилі 4,1-метровий телескоп SOAR зазнімкував шлейф, що тягнеться за Діморфом складений з пилу та уламків. Його довжина перевищує 10 тисяч кілометрів, він утворився внаслідок тиску сонячного світла на вибитий ударом матеріал.

За словами астрономів, спостереження Діморфа та його хвоста допоможуть їм краще розібратися у властивостях поверхні астероїда, кількості вибитої ударом речовини, а також розподілу розмірів її частинок. Надалі ці дані можуть стати в пригоді при плануванні місій, метою яких буде завдання захисту нашої планети від небезпечних гостей з космосу.

Раніше ми розповідали про престижну нагороду, яку отримала фотографія комети Леонарда.

За матеріалами https://noirlab.edu

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine