Фотографія комети Леонарда отримала визначну нагороду «Один раз у житті»

Фотографія з пишним хвостом комети Леонарда, який розпушується сонячним вітром, отримала престижну нагороду на міжнародному конкурсі у номінації «Один раз у житті». Ця комета була відкрита 2021 року, її можна було недовго спостерігати, але наразі вона стрімко віддаляється до краю Сонячної системи.

Комета Леонарда (C/2021 A1 Leonard) після події роз’єднання. Джерело: Michael Jäger

Королівська обсерваторія Грінвіч у Лондоні, що проводить конкурс Astronomy Photographer of the Year 2022, назвала це зображення дивовижним. Знімок демонструється на виставці в Національному морському музеї в Лондоні з 15 вересня. Судді розглянули понад 3000 робіт з усього світу, деякі з них представлені в експозиції.

«Комети — це дуже дивовижні об’єкти. Я щасливий зробити знімок — це кульмінація моєї фотокар’єри», — пояснив фотограф-переможець Джеральд Реманн із Відня, Австрія.

Знімок був зроблений на Різдво 2021 року з обсерваторії в Намібії, де спостерігається одна з найтемніших ділянок неба на нашій планеті. Астроном доктор Ед Блумер, який був одним із суддів конкурсу, сказав, що це фото — один із найкращих знімків комети в історії.

«Ідеальна астрофотографія — це зіткнення науки й мистецтва. Вона не тільки технічно складна й проєктує глядача в глибокий темний космос, але й візуально захоплива та емоційна», — пояснила Ханна Лайонс, помічниця головного мистецтвознавця Королівського музею Грінвіча.

Нижче ми демонструємо інші, не менш дивовижні роботи астрофотографів, які отримали нагороди у своїх номінаціях.

Раніше ми повідомляли, хто був переможцем минулорічного конкурсу астрофотографії Astronomy Photographer of the Year 2021.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine