Телескоп TESS виявив планету-океан

Міжнародна команда дослідників оголосила про відкриття раніше невідомої екзопланети TOI-1452 b. Наявні дані вказують на те, що вона може бути повністю вкрита рідкою водою.

Планета-океан в уявленні художника. Джерело: Benoit Gougeon, Université de Montreal

Екзопланета була відкрита під час аналізу даних, зібраних телескопом TESS. Йому вдалося виявити систематичні зміни блиску зірки, що входить до складу системи з двох червоних карликів, розташованої на відстані близько 100 світлових років від Землі. Подальші спостереження підтвердили, що вони викликані транзитами невидимого компаньйона й дозволили визначити його характеристики.

TOI-1452 b обертається навколо одного з червоних карликів (вони розділені дистанцією у 97 а.о.) з періодом у 11,1 дня. Її радіус на 70% перевищує радіус Землі, а рівноважна температура становить 53 °C. Астрономам також вдалося визначити приблизне значення маси TOI-1452 b. Її маса перевищує масу нашої планети у 4,8 раза.

Під час подальшого аналізу дослідники дійшли висновку, що TOI-1452 b не просто більше Землі, а й відрізняється від неї значно більшим вмістом летких компонентів. 70% поверхні нашої планети вкрита водою, але при цьому на неї припадає лише 1% її маси. У випадку з TOI-1452 b, вода може становити до 30% від її маси. Якщо розрахунки дослідників вірні, вона є планетою-океаном — світ, повністю вкритий водою та, мабуть, з повною відсутністю суші.

Ви також можете почитати про нещодавню знахідку рідкісного субнептуна.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine