Телескоп TESS виявив дві нептуноподібні екзопланети

Використовуючи дані, зібрані космічним телескопом TESS, міжнародна команда дослідників виявила дві екзопланети. За своїми розмірами їх можна порівняти з Нептуном.

Гарячий нептун в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Відкриття було зроблено під час вивчення TOI-5126 — яскравої зорі спектрального класу F. Телескопу TESS вдалося виявити періодичні зменшення блиску зорі, викликані транзитами двох її компаньйонів. Згодом іншому космічному телескопу CHEOPS вдалося підтвердити, що йдеться дійсно про планетарні об’єкти.

Екзопланета, розташована ближче до зорі, отримала позначення TOI-5126 b. Її радіус становить 4,74 радіуса Землі. Отже, вона приблизно на 22% більша за Нептун. Орбіта TOI-5126 проходить на відстані 0,065 а. о. (9,7 млн км) від своєї зорі, вона робить один оберт за 5,46 дня. Через таку близькість її атмосфера розігріта до великих значень. Рівноважна температура TOI-5126 b становить 1170 °C, планета була класифікована як гарячий супернептун.

Друга екзопланета TOI-5126 c має період обертання 17,9 доби та віддалена від батьківської зорі приблизно на 0,144 а.о. (21,5 млн км). Аналіз даних TESS показав, що TOI-5126 c має радіус, що дорівнює 3,86 радіуса Землі. Рівноважна температура її поверхні 700 °C. Екзопланету було класифіковано як теплий нептун.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Що стосується батьківської зорі TOI-5126, то вона приблизно на 24% більша та масивніша за Сонце. Світило розташоване приблизно за 525 світлових років від Землі, його вік становить 800 мільйонів років.

Астрономи мають намір продовжити вивчення цієї системи. Отримані під час нових спостережень дані, допоможуть їм краще зрозуміти різницю в складі атмосфери між гарячими й теплими екзонептунами.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів