Телескоп Swift увійшов у безпечний режим

18 січня космічна обсерваторія Swift увійшла у безпечний режим. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті місії.

Телескоп Swift (концепт). Джерело: NASA

Swift був побудований міжнародним консорціумом у складі США, Італії та Великобританії, та запущений у космос 2004 року. Апарат призначений для реєстрації та спостереження гамма-сплесків. Зазвичай вони утворюються під час таких подій, як спалахи наднових або злиття надкомпактних об’єктів (нейтронних зір та чорних дір). Обсерваторія обладнана гамма-детектором, а також рентгенівським та оптичним телескопами, які необхідні для отримання зображень сплесків та визначення їхніх спектрів. За час своєї місії Swift зафіксував понад тисячу гамма-сплесків.

За попередніми висновками інженерів NASA, перехід Swift у безпечний режим стався через несправність одного з двигунів-маховиків апарата. Обсерваторія має шість таких пристроїв. Вони використовуються для її точного наведення на ціль.

На період розслідування причин події інженери вимкнули несправний маховик. За словами керівництва місії, це перша проблема з маховиком Swift за 17 років роботи апарата. Щодо інших систем обсерваторії та її наукових інструментів, то всі вони функціонують у штатному режимі. Тому NASA сподівається, що вже незабаром Swift зможе повернутися до спостережень.

Нагадаємо, що кілька днів тому NASA змогла вивести з безпечного режиму апарат Insight.

За матеріалами https://swift.gsfc.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine