Телескоп Spitzer сфотографував «космічного Годзіллу»

Вчені продовжують обробку зображень, отриманих інфрачервоним телескопом Spitzer, виведеним з експлуатації на початку минулого року. Під час обробки одного зі знімків астроном Роберт Герт звернув увагу на те, що яскраві плями у його верхній частині нагадують палаючі очі, а газово-пилові хмари утворюють силует,  чимось схожий на міфічне чудовисько Годзіллу.

Цей вид оптичної ілюзії називається парейдолією. Він полягає в тому, що людський розум схильний помічати обличчя чи знайомі образи у випадкових предметах і об’єктах. Це не перший випадок, коли на космічних знімках знаходять щось подібне. Найвідомішим прикладом, безперечно, є «марсіанський сфінкс». Йдеться про світлину 1976 року, на якій один з марсіанських пагорбів нагадує людське обличчя.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Щодо знімка Spitzer, то насправді «права рука Годзілли» це туманність W33, розташована у 7800 світлових роках від Сонця. «Очі монстра» — це зорі Чумацького Шляху, що перебувають на невідомій від нас відстані. Синій і блакитний кольори здебільшого відповідають випромінюванню зір, зелений — пилу та органічним молекулам, червоний — пилу, нагрітому зорями або спалахами наднових.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів