Телескоп Hubble готується продовжити роботу

NASA планує відновити роботу космічного телескопа Hubble. Очікується, що він повернеться до спостережень вже 8 грудня.

Космічний телескоп Hubble. Джерело: NASA

Проблеми c Hubble виникли наприкінці листопада. Вони були пов’язані з одним із гіроскопів — пристроєм, що використовується для орієнтації апарата в просторі та наведення телескопа. У результаті фахівцям місії довелося перевести його в безпечний режим.

У повідомленні, опублікованому на сайті NASA, йдеться, що після проведення серії тестів, інженери готові продовжити роботу телескопа. Очікується, що він відновить спостереження вже 8 грудня. Також повідомляється, що на підставі аналізу даних, отриманих під час випробувань, команда вирішила використовувати гіроскопи в точнішому режимі під час наукових спостережень. Прилади Hubble й сама обсерваторія залишаються стабільними та перебувають у хорошому стані.

Технічні проблеми телескопа Hubble

Загалом Hubble оснащений шістьма гіроскопами. Однак лише три з них все ще зберігають працездатність. Якщо Hubble втратить ще один пристрій, це знизить ефективність його роботи, оскільки саме три гіроскопи забезпечують максимально точне наведення телескопа. У теорії, апарат зможе працювати навіть з одним таким приладом. Але тоді для спостережень буде доступна лише обмежена ділянка неба.

Гироскопы
Гіроскопи відповідають за наведення Hubble. Вони визначають його положення в просторі та допомагають обчислити, куди він спрямований. Джерело: NASA

Після новин про проблеми телескопа мільярдер Джаред Айзекман, який фінансує приватну програму космічних польотів Polaris, закликав NASA відправити одну з таких місій до Hubble. За його словами, вона могла б підняти орбіту телескопа й подарувати йому додаткове десятиліття життя. Також він торкнувся можливості ремонту Hubble у космосі. Наразі NASA поки що ніяк публічно не прокоментувала ці заяви.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine