Несправність на орбіті: телескоп Hubble перейшов у безпечний режим

Телескоп Hubble перейшов у безпечний режим через проблеми з одним із гіроскопів. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Космічний телескоп Hubble. Джерело: NASA

Hubble оснащений шістьма гіроскопами. Вони використовуються для орієнтації апарата у просторі та наведення телескопа. Проблеми з одним із гіроскопів почалися 19 листопада. Інженерам вдалося оперативно відновити його роботу, але потім він знову вийшов із ладу, унаслідок чого Hubble був переведений у безпечний режим.

Згідно з повідомленням на сайті NASA, зараз група супроводу місії проводить тести, щоб виявити проблему і знайти її рішення. Прилади Hubble працюють стабільно, і телескоп перебуває в хорошому стані.

Усі гіроскопи на борту Hubble були замінені під час останньої експедиції обслуговування, здійсненої шатлом Atlantis у 2009 році. На жаль, жодна техніка не працює вічно. За 14 років, що минули відтоді, три гіроскопи вийшли з ладу.

Якщо Hubble втратить ще один пристрій, це знизить ефективність його роботи, оскільки саме три гіроскопи забезпечують максимально точне наведення телескопа. Теоретично апарат зможе працювати навіть з одним таким приладом. Але тоді для спостережень буде доступна тільки обмежена ділянка неба.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував пару галактичних скупчень.

За матеріалами https://science.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine