Таємничий китайський космоплан вивів на орбіту якийсь об’єкт

Китайський безпілотний космоплан, який перебуває на орбіті з серпня, відділив від себе якийсь об’єкт. Є кілька припущень, що це таке. Сам космічний літак, можливо, скоро здійснить посадку.

Безпілотний китайський космоплан може бути схожим на Boeing X-37B
Boeing X-37B, на який може бути схожий китайський космоплан. Джерело: Boeing

Китайський космоплан на орбіті

Космічні війська США відстежують маневри експериментального китайського космоплана на орбіті. Цей безпілотний апарат вивели на орбіту ще 4 серпня за допомогою ракети «Чанчжен-2F». Він перебуває у космосі вже понад 90 діб.

Про вигляд цього апарата, його форму і призначення нічого невідомо. Китайські новинні агенції повідомляють тільки про сам факт його запуску. З усіх зображень відома тільки світлина обтічника корисного навантаження.

Два тижні тому космоплан здійснив маневр підняття перигею своєї орбіти. Зараз вона майже кругова — 597 х 608 км. 31 жовтня 18 ескадрилья космічної оборони США помітила поруч із космопланом загадковий невеликий об’єкт.

Що це за об’єкт?

Поки що навіть підтвердження того, що об’єкт дійсно відділився від космоплана, немає. Але якщо це буде підтверджено, Космічні війська США почнуть його відстежувати. Проте фахівці вже зараз висувають версії, що ж це таке.

По-перше, це може бути невеликий автономний апарат із камерою. Його головним завданням може бути огляд космоплана ззовні. Китай неодноразово застосовував невеликі апарати Banxing з дуже обмеженим часом існування. По-друге, це може бути випробування нового малого супутника.

Куди сяде космоплан?

Раніше Китай вже запускав свій космоплан у 2020 році. І тоді він теж залишав на орбіті невеликий апарат, який надсилав сигнали впродовж двох тижнів. І обидва рази про запуск повідомлялося тільки після того, як той відбувся.

Вочевидь, космоплан пов’язаний із проєктом повністю багаторазової двоступеневої системи. Відомо, що її суборбітальний компонент із вертикальним зльотом та горизонтальною посадкою здійснив політ у вересні цього року.

Як довго ще триватиме політ космоплана, невідомо. Минулого разу він здійснив посадку на авіабазі Лоп-Нур у Сіндзяні. Цього разу розвідувальні супутники вже помітили активність на ній. Отже, скоріше за все, посадка відбудеться невдовзі.

Космоплан пролітає над Лоп-Нур кожну 71 годину. Тож можливість для посадки у нього є раз на три доби. Востаннє вона з’явилася у нього 1 листопада, але тоді космічний літак залишився на орбіті.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine