Супутники зазнімкували наслідки вибуху на китайському космодромі

У жовтні 2021 року на китайському космодромі Цзюцюань стався потужний вибух. Про це свідчать супутникові знімки, які демонструють зруйнований випробувальний стенд.

Порівняння знімків китайського космодрому Цзюцюань, зроблених до та після вибуху. Джерело: Airbus/CNES

Космодром Цзюцюань розташований у пустелі Гобі. Він діє з 1958 року. За час свого існування Цзюцюань прийняв багато найважливіших орбітальних запусків, включаючи всі пілотовані місії за програмою «Шеньчжоу».

Вочевидь, у жовтні минулого року на космодромі стався якийсь інцидент. Вперше на нього звернув увагу космічний ентузіаст Гаррі Стрейнджер. Переглядаючи знімки, зроблені в жовтні 2021 року супутниками Airbus та CNES, він звернув увагу на зруйновану будівлю за 16 кілометрів від основного пускового комплексу. Подальше вивчення фотографій, зроблених супутниками компанії Planet показало, що вибух стався у проміжку між 15 та 16 жовтня 2021 року.

Імовірно, зруйнована будівля є цехом, де проходили випробування твердопаливних двигунів. Оскільки 15 жовтня з космодрому Цзюцюань відбувся запуск корабля «Шеньчжоу-13», очевидно інцидент не вплинув на діяльність Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації — головного космічного підрядника країни. Наразі невідомо, що саме викликало вибух і чи привів він до якихось жертв. Влада КНР традиційно не опублікувала жодних повідомлень про подію.

Нагадаємо, що недавно китайська компанія i-Space зробила невдалу спробу запуску твердопаливної ракети Hyperbola-1.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine