Ракета Hyperbola знову не досягла орбіти

13 травня приватна китайська компанія i-Space здійснила запуск малого твердопаливного носія Hyperbola-1. На його борту був супутник дистанційного зондування Землі Jilin-1. Ракета успішно подолала першу ділянку польоту, але потім сталася аварія, яка призвела до втрати носія разом із корисним навантаженням.

Hyperbola-1
Ракета Hyperbola-1. Джерело: I-Space

Наразі представники i-Space не повідомили причини аварії. Але вже очевидно, що вона стала великим ударом для компанії, особливо з урахуванням зростання кількості китайських компаній-конкурентів, які займаються розробкою власних малих носіїв.

У 2019 році i-Space стала першою недержавною китайською фірмою, яка зуміла вивести вантаж на навколоземну орбіту за допомогою ракети Hyperbola-1. Після цього успіху стартапу вдалося залучити кількасот мільйонів доларів інвестицій, а його інженери розпочали доопрацювання носія. Він виріс у розмірах, а його вантажність на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту збільшилася з 260 до 300 кг. Фахівці компанії також розпочали створення потужнішої рідинної ракети Hyperbola-2.

Однак модернізований варіант Hyperbola-1 поки що показує себе не з кращого боку. Перший запуск, що відбувся у лютому 2021 року, завершився невдачею через несправність керма управління першим ступенем. Друга спроба запуску в серпні 2021 року також завершилася аварією — цього разу через головний обтічник, що не розкрився. І ось тепер компанію спіткала третя пускова невдача поспіль.

Ви також можете почитати про нову малу ракету Prime, розроблену британським стартапом Orbex.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine