Компанія Orbex показала прототип малої ракети Prime

Британський аерокосмічний стартап Orbex опублікував фотографії повністю зібраного прототипу ракети Prime. Компанія позиціонує його першим представником нової лінійки європейських мікроносіїв, призначених для запуску на орбіту малих вантажів.

Технічне влаштування ракети Prime

Ракета Prime має двоступеневу конструкцію. Її довжина становить 19 м, діаметр 1,3 м, маса (у заправленому стані) — 18 тонн. Під час створення ракети інженери широко застосовували композитні матеріали. Перший ступінь Prime оснащений шістьма надрукованими на 3D-принтері двигунами. Другий ступінь обладнаний одним силовим агрегатом. Максимальна вантажність Prime становить 200 кг, вона зможе виводити супутники на орбіти заввишки до 1250 км.

Ракета Prime
Ракета Prime. Джерело: Orbex

Під час презентації представники компанії Orbex приділили особливу увагу екологічності ракети. Як паливо Prime використовуватиме суміш із пропану та рідкого кисню. Стверджується, що це дозволить зменшити викиди вуглецю в атмосферу на 96% у порівнянні з традиційними ракетами. Крім того, перший ступінь Prime створювався з розрахунком на повторне використання. Щоправда, в Orbex поки що не представили подробиць ймовірної схеми повернення ступеня.

Перший запуск ракети Prime

Упродовж найближчих кількох місяців перший екземпляр Prime пройде серію тестів. Потім ракета буде доставлена до космопорту Сазерленд, розташованого у північній частині Шотландії. У компанії сподіваються здійснити запуск Prime впродовж кількох місяців. Точна дата залежатиме від результатів випробувань, а також готовності космодрому та наявності дозволу від влади.

Ракета Prime
Ракета Prime. Джерело: Orbex

У разі успіху Prime стане першим європейським малим носієм, а Сазерленд — першим британським космодромом, який прийняв орбітальний запуск. Утім, не варто забувати, що Orbex має конкурентів, одним з яких є компанія Astra. Нещодавно вона оголосила про намір розпочати 2023 року орбітальні запуски з території іншого британського космопорту Саксаворд, розташованого на Шетландських островах.

За матеріалами https://orbex.space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»