Російсько-українська війна активно відстежується з супутників. Крім того, пересування військ фіксується простими громадянами на відео. Західні аналітики розмірковують над наслідками цього для майбутніх війн.
Комерційні супутникові зображення як перевага у війні
Від початку вторгнення Росії до України основною темою у сфері використання супутників стали орбітальні знімки військової техніки агресорів. Усі переміщення військ щоденно фіксуються на сотнях та тисячах знімків. При цьому більшість цих знімків надаються не військовими, а комерційними операторами.
Приватні супутникові оператори, такі як Maxar та Planet, виконують зараз стільки роботи, скільки не змогла б зробити жодна розвідка у світі. У спеціалістів навіть виникла нова проблема. Вони розмірковують над тим, як тепер цю нову надздібність ефективно використати. Бо бачити усі колони ворожої техніки у реальному часі — це одне, а «конвертувати» їх у таке ж ефективне винищення ворога — зовсім інше.
У всякому разі тепер західні країни змогли оцінити, наскільки ефективним засобом в умовах сучасної війни можуть бути супутникові знімки приватних компаній. Оскільки США має лідерство у цій галузі, вони розглядають їх як можливу перевагу у випадку конфлікту з Китаєм та Росією.
Відео у соцмережах як важливий фактор розвідки
Ще один інформаційний аспект, який виявився важливим під час російсько-української війни, — можливість отримати інформацію про пересування ворожої бронетехніки від мирного населення. Тривалий час США боролися за те, щоб повністю усунути з поля боя «туман війни». Вони намагалися встановити камери, куди тільки можна, та об’єднати їх в інформаційну мережу.
Але ситуація, коли у кожної дорослої людини є мобільний телефон із камерою та виходом в інтернет, була несподіванкою навіть для них. Бо фото в соціальних мережах виявилися ефективнішими ніж від військових супутників. Особливо вдало вони працюють у комбінації з геолокацією. Також їх можна комбінувати з супутниковими знімками.
Як це ефективно робити, фахівці придумують прямо зараз. Відео у соціальних мережах працює аж занадто ефективно. Військові спеціалісти кажуть, що тепер доведеться вигадувати якісь нові дезінформаційні тактичні хитрощі. Бо, схоже, що вторгнення у розвинуту країну тепер для будь-якої армії світу перетворюється на пекло.
За матеріалами Spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine