Супутникові знімки: у росії не вистачає танків

Знімки військового сховища, що заховалося в російському Сибіру, показують відчутне зменшення техніки радянського періоду, яка там зберігається. Порівнюючи ці дані з відомостями про реекспорт запчастин з-за кордону, фахівці роблять висновок, що країні-агресорці не вистачає танків.

Знімки сховища танків після вторгнення
Знімки сховища танків після вторгнення. Джерело: www.telegraph.co.uk

Супутникові знімки сховища танків

Супутникові знімки, доступні за допомогою сервісу Google Maps, свідчать, що на одному з найбільших у світі сховищ армійської техніки, яке розташоване у Бурятії, за час широкомасштабного вторгнення в Україну зменшилася кількість танків. Про це повідомляє британське видання The Telegrath.

Для підтвердження своїх слів воно наводить супутникові фотографії військового об’єкта, що заховався в глибинах російського Сибіру. Знімки, які датуються часом до широкомасштабного вторгнення, показують, що на відкритих майданчиках тоді зберігалося близько 3840 одиниць техніки.

А світлини, отримані у листопаді 2022-го, свідчать, що техніки лишилося не більш як 2600 одиниць. Тобто скорочення складає 40 відсотків. При чому це — доволі старі танки, які були вироблені ще за Радянського Союзу і зберігалися протягом кількох десятиліть. Цілком можливо, що з них уже восени минулого року залишилися лише ті, що не підлягали відновленню.

Знімки сховища танків до вторгнення
Знімки сховища танків до вторгнення. Джерело: www.telegraph.co.uk

Чи вистачає росії танків?

З усього наведеного вище фахівці роблять висновок, що країні-агресорці гостро не вистачає танків. Це дуже добре узгоджується з повідомленнями про їхні величезні втрати, яких зазнала росія за час вторгнення.

У березні 2023-го колишній президент росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що випуск танків планується збільшити до 1500 на рік. І головний їхній виробник «Уралвагонзавод» справді припинив виробляти цивільну продукцію та зосередився на військовій.

Але, вочевидь, налагодити масштабне виробництво так і не вдалося, адже країна-агресорка розпочала масштабний реекспорт запчастин. Ті агрегати бойових машин, які колись були продані до М’янми та Індії, тепер купують і повертають назад до росії.

За матеріалами www.telegraph.co.uk.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine