Супутникові знімки: пил із Сахари дістався України

Пил, що піднявся із Сахари, дістався України. Про це повідомляє Укргідрометцентр із посиланням на супутникові знімки, зроблені платформою EUMETSAT. Це може стати причиною загострення респіраторних захворювань, але панікувати не варто.

Пил з Сахари накриває Європу
Пил із Сахари накриває Європу. Джерело: Український гідрометеорологічний центр

Пил із Сахари дістався України

Українське небо затягує хмара пилу з пустелі Сахара. Це не першоквітневий жарт, проте і панікувати з цього приводу не варто. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр на своїй офіційній сторінці у фейсбуці. Підтвердженням цієї новини є знімок, зроблений супутником EUMETSAT.

Цей апарат спеціалізується на спостереженні за станом атмосфери, й він уже кілька днів стежить за розвитком ситуації. Та хвиля теплого повітря, що наразі забезпечує не тільки Україні, а й усій Європі незвично теплу погоду, принесла і проблеми.

Ще кілька днів тому мешканці Франції, Швейцарії та південної частини Німеччини спостерігали, як денне небо над їхніми головами тьмяніє. Вчора це явище побачили над західними областями України, а сьогодні воно поширилося на решту території. Зокрема, на Київщині вже спостерігається біла пелена, крізь яку проглядає Сонце.

Ранок 1 квітня на Київщині
Ранок 1 квітня на Київщині. Фото: Володимир Галайдюк

Не варто боятися

Перше, що треба знати про цю ситуацію — це не назавжди. За кілька днів пил осяде на землю і небо очиститься. Можна знову буде милуватися зорями. Проте процес цей може мати негативні наслідки. Частинки, що зараз перебувають високо в небі, будуть опускатися повільно.

Вони дрібні, деякий час їх буде ганяти вітром. При потраплянні на слизові оболонки організму людини вони можуть викликати подразнення, тому найближчими днями намагайтеся менше виходити на вулицю та не залишайте вікна відчиненими. Особливо уважними треба бути людям із хронічними захворюваннями дихальної системи.

Але взагалі нічого незвичного у цьому явищі немає. Сахара — найбільша пустеля Землі, й бурі в ній — звичайне явище. В цей час пил підіймається у верхні шари атмосфери й у такому вигляді може долати тисячі кілометрів. На території Іраку, Ірану, Бразилії й навіть південно-східних штатів США подібні явища спостерігаються регулярно і до зовсім вже катастрофічних наслідків ще жодного разу не призводили, хоча деякі фото справді лякають.

В Європу пил Сахари досі залітав не так часто. Однак поступово клімат нашої планети змінюється, а разом із ним і характер руху повітряних мас. Цілком можливо, такі явища невдовзі стануть на території України частішими, ніж раніше. До підвищення радіаційного фону чи початку справжніх пилових бур це не призведе.

За матеріалами www.facebook.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine