Імла над Кабо-Верде (фото)

Представлене зображення було отримано 25 січня 2024 року супутником Terra, що належить NASA. Воно демонструє пилову завісу над Кабо-Верде (острови Зеленого мису).

Пил із Сахари над Кабо-Верде. Джерело: NASA

Джерелом цього пилу є пустеля Сахара. Піднята вітром пилова хмара сягнула розташованого приблизно за 550 км від африканського узбережжя Кабо-Верде, створивши над ним серпанок і суттєво погіршивши якість повітря. Знімок Terra демонструє характерні пилові візерунки з підвітряних боків островів. Вони утворюються через те, що їхній рельєф порушує рух повітряних мас.

Пил із Сахари здатен поширюватися на великі відстані. На Канарських островах його називають «Ла Каліма». У ці дні місцевим жителя рекомендують тримати вікна зачиненими й уникати перебування на відкритому повітрі. Що стосується бурі, зазнімкованої Terra, то наприкінці січня пил із пустелі сягнув північно-західної Європи та Британських островів.

Великі шлейфи сахарського пилу можуть виникати в будь-яку пору року, але їхня доля залежить від сезону. Наприкінці весни та на початку осені пустельний повітряний потік переносить пил високо в атмосфері на захід через Атлантичний океан і може впливати на формування й інтенсивність тропічних циклонів. І навпаки, пил, що підіймається з африканського континенту взимку та навесні, зазвичай залишається на менших висотах і переноситься північно-східними пасатами.

Ви також можете почитати про те, які наслідки матиме прискорення або уповільнення обертання Землі.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine