Супутник показав вражений російський радар за 1800 км від кордону з Україною

З’явилися супутникові знімки російської РЛС в Оренбурзькій області. Російський радар розташований на відстані у 1800 км від кордону з Україною, але це не врятувало його від враження дронами ГУР України.

Супутниковий знімок РЛС «Воронєж М»
Супутниковий знімок РЛС «Воронєж М». Джерело: t.me/cxemu

Супутникові фото радара

27 травня у мережі з’явилися супутникові фото російської радіолокаційної станції «Воронєж М». Вони належать американській компанії Planet Labs, а оприлюднив їх проєкт Радіо Свобода «Схеми». На фото видно чорні сліди на землі, які є свідченням вибуху та пожежі.

Станція РЛС «Воронєж М» розташована на відстані 1800 км від України, в Оренбурзькій області. Однак це зовсім не вберегло її від ураження силами оборони України. Повідомлення про це з’явилися 26 травня.

Враження було здійснене за допомогою дронів Головного управління розвідки Міністерства оборони України. На разі не повідомляється, чи були вони запущені з території України, чи зі значно коротшої дистанції.

Фото радару від 26 травня
Фото радара від 26 травня. Джерело: t.me/cxemu

Чим важливий цей радар

«Воронєж М» — це станція загоризонтного виявлення повітряних цілей. Вона призначена для розпізнання повітряних суден, балістичних та крилатих ракет на відстані у сотні тисяч км від кордонів росії. Усі РЛС цього типу є стаціонарними, тобто по суті є будівлями, й їхні координати відомі заздалегідь.

При цьому у росії є кілька таких станцій. Вони формують мережу дальнього виявлення цілей. З втратою кількох із них у країни-агресорки може настати часткова стратегічна сліпота. Вона втратить можливість ефективно виявляти загрози для себе.

Відносно недалеко від кордону України є ще кілька подібних станцій. Якщо вразити і їх, то стратегічні можливості росії зменшаться ще сильніше. Однак для цього має бути можливість вільно вражати цілі вглибині її території.

За матеріалами t.me/cxemu

Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)