Супутник показав, що разом із «Новочеркаськом» затонув ще один корабель

Супутниковий знімок порту Феодосії, отриманий апаратом компанії Planet Labs, показує, що великий десантний корабель «Новочеркаськ» дійсно був повністю знищений після удару Повітряних сил ЗСУ. Разом із ним затонуло ще одне судно.

«Новочеркаськ» на дні
«Новочеркаськ» на дні. Джерело: t.me/radiosvoboda

«Новочеркаськ» дійсно знищений

Служба «Радіо Свобода» опублікувала супутниковий знімок окупованого росіянами порту Феодосії, зроблений апаратом компанії Planet Labs. Він однозначно підтверджує, що великий десантний корабель «Новочеркаськ» дійсно повністю знищений внаслідок удару ЗСУ.

Якість зображення достатньо низька, адже супутник в момент його отримання знаходився не на оптимальній висоті. Однак на ньому достатньо чітко видно, що пірс, біля якого ще декілька днів тому стояв «Новочеркаськ» повністю порожній. Знімки з місця свідчать, що рештки корабля практично повністю знаходяться під водою.

На знімку, зробленому 26 грудня добре видно, що в результаті вибуху частково затонуло ще одне судно, яке знаходилося на деякій відстані від «Новочеркаська». «Радіо Свобода» ідентифікувало його, як УТС-150 — старий навчальний корабель, що використовувався російським флотом.

«Новочеркаськ» на знімку від 24 грудня
«Новочеркаськ» на знімку від 24 грудня

Що сталося

Раніше Україна вже неодноразово завдавала ударів по російських кораблях із фатальними для них наслідками. Зокрема у вересні 2023 року дуже сильно був пошкоджений схожий на «Новочеркаськ» ВДК «Мінськ», що саме стояв у сухому доці.

Цього разу удар було завдано в ніч з 25 на 26 грудня. Вибух був такої сили, що прокинулася половина міста Феодосія, а в мережі з’явилися численні відео того, як у порту щось горить і вибухає.

Ближче до ранку з’явилися заяви ЗСУ про те, що корабель був повністю знищений, а не просто пошкоджений. Вже вдень стало зрозуміло, що масштаби руйнувань такі, що вціліти «Новочеркаськ» не міг. Судячи з усього, він перевозив іранські дрони-камікадзе та інші вибухонебезпечні об’єкти, тому детонація завдала серйозної шкоди порту та місту.

За матеріалами t.me/radiosvoboda

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine