Супутник побачив «зуби дракона» на «лінії Хреніна»

На супутникових знімках компанії Planet Labs видно оборонні споруди у Білорусі на кордоні з Україною. Особливо привертають увагу довгі ряди протитанкових загороджувальних споруд, відомих як «зуби дракона». Все разом це називають «лінією Хреніна».

«Зуби дракона» у Білорусі
«Зуби дракона» у Білорусі. Джерело: mil.in.ua

«Зуби дракона» під Гомелем

Супутники компанії Planet Labs побачили у Білорусі свіжі оборонні споруди. Про це повідомляє білоруська служба «Радіо Свобода». Вони розташовані на відстані 20 км від кордону з Україною й за 10 км від Гомеля поблизу села Калініна.

Крім звичайних у таких випадках траншей, що з’єднують між собою земляні споруди для розміщення техніки та особового складу, привертають увагу довгі ряди бетонних пірамідок, відомих як «зуби дракона».

За своєю функцією вони є протитанковими загородженнями, які мають затримати гусеничну техніку, що намагається їхати навпростець. Проте їхні лінії під Гомелем, як добре видно на супутникових знімках, розтягнулися на два кілометри. Схоже, ті, хто їх збудував, бояться масованої танкової атаки.

«Зуби дракона» на супутниковому знімку
Оборонні споруди на супутниковому знімку. Джерело: www.svaboda.org

«Лінія Хреніна»

Взагалі «зуби дракона» у Білорусі вже бачили. Кілька тижнів тому у ЗМІ з’явилися їхні світлини, зроблені саме у цих місцях. Тоді вони отримали назву «лінія Хреніна» на честь міністра оборони Білорусі.

Віктор Хренін оглядав їх напередодні наради з питань військової безпеки та оборони Білорусі, на якій потім обговорювався їхній стан. Повідомлялося, що «зуби дракона» є частиною укріпленого району й основна їхня мета — сприяти тренуванням солдат.

Окопи для людей та техніки
Окопи для людей та техніки. Джерело: www.svaboda.org

Однак дуже схожі на «лінію Хреніна» оборонні споруди ще раніше були знайдені в окупованій росією частині Запорізької області. Загарбники почали будувати їх ще минулої осені. Вони точно призначені для того, щоб відбити саме український контрнаступ. Тож можливо, що і в Білорусі побоюються, що він може бути настільки успішним, що дійде до Мінська.

За матеріалами www.svaboda.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine